Nowy numer 42/2019 Archiwum

Obozowe kontrole

Po tragicznych nawałnicach na Pomorzu w całej Polsce trwają wizytacje obozów harcerskich. W Łódzkiem też.

Obozowiska odwiedzają przedstawiciele policji, straży pożarnej, kuratorium, a także osoby odpowiedzialne za zarządzanie kryzysowe. Takie działania podjęto również w województwie łódzkim. Służby sprawdzają stan bezpieczeństwa m.in. na obozach Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego „Zawisza”, zorganizowanych w Lesie Głuchowskim w powiecie skierniewickim.

Na obozie szkoleniowym odpoczywa 34 przyszłych drużynowych. To oni w przyszłości odpowiadać będą za bezpieczeństwo powierzonych im pod opiekę harcerzy. Dzisiaj ćwiczą i uczą się odpowiednich zachowań. Przeprowadzono już próbną ewakuację obozu oraz szkolenie w zakresie BHP dotyczące zdarzających się najczęściej na takich obozach wypadków. Namiestnik harcerzy Michał Kuczaj podkreśla, że sprawy bezpieczeństwa są na obozie bardzo ważne. Harcerze mają opracowany dokładny plan działań w razie zagrożenia. - Na sygnał rogu wszyscy uczestnicy przybiegają na plac apelowy. Zastępowi sprawdzają stan osobowy i natychmiast opuszczamy obóz do bezpiecznego miejsca - podkreśla.

Wizytujący obozowisko Krzysztof Janecki, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi, uważa, że obóz jest bezpieczny. Pod względem zabezpieczenia przeciwpożarowego obóz sprawdzali także przedstawiciele straży pożarnej, policji i kuratorium.

Harcerze mają także stały kontakt z tzw. konsultantem meteorologicznym . Jest wyznaczona osoba, która śledzi mapy pogody i doniesienia o zagrożeniach.

Więcej o kontrolach w 35. numerze "Gościa Łowickiego" na 3 września.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL