Gotowy jesteś, by wstać?

„Mówię Ci, wstań!” – pod tym hasłem 9 września w Łowiczu odbędzie się I Diecezjalne Spotkanie Młodzieży.

9 września na placu przy muszli koncertowej w Łowiczu od godz. 9.00 rozpocznie się spotkanie młodych z diecezji. Do tej pory taki spotkania były formą przygotowań do Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Po 3 latach pracy i spotkaniu młodzieży z papieżem Franciszkiem wszelkie akcje, wydarzenia zaczęły gasnąć. Jednak w serach młodych ludzi wciąż tli się ogień i zapał do angażowania się w życie Kościoła i uwielbianie Chrystusa. To od nich wyszła inicjatywa zorganizowania takiego spotkania.

Głównymi pomysłodawcami są ks. Jacek Zieliński – diecezjalny duszpasterz młodzieży oraz kilka osób ze wspólnoty Emmanuel działającej w parafii Chrystusa Dobrego Pasterza w Łowiczu. – Czasem mam wrażenie, że ludzie młodzi znają Kościół tylko z jednej strony, nie widzą bogactwa jakie On w sobie ma. Młodzi nie wiedzą często, jak barwny i piękny jest Kościół, ile jest wspólnot, radości i uwielbienia. My widzieliśmy to podczas przygotowań do ŚDM i chcemy to kontynuować, by młodzi mieli swoje miejsce w Kościele i dobrze się w nim czuli, jednocześnie pogłębiając swoją relację z Chrystusem. To jest najważniejsze, by On był w centrum, a my w tej wspólnocie, razem z Nim, mieli z tego wiele radości, że możemy coś razem stworzyć na Jego chwałę – mówi Weronika Szczepańska.

Formuła koncertu zakłada, by cała społeczność diecezji mogła skupić się na przeżywaniu koncertu i uwielbienia. Młodzi przygotowują tylko oprawę muzyczną Eucharystii kończącej spotkanie i zawiązanie wspólnoty. Podczas koncertu wystąpią Grzegorz Kloc – autor piosenki „Powrót Łazarza”, która stała się hymnem spotkania i słowami „czy gotowy jesteś dziś wstać?” zachęca do podjęcia wyzwania. Obok wokalisty wystąpi także Dobromir Makowski, założyciel fundacji „Młodzi dla Młodych” oraz centrum młodzieżowego. O potędze Miłości swoją postawą i muzyką opowiadać będzie duet „Jedno Ciało”. Wystąpi także zespół „Spes Nostra”, w którego składzie grają księża, którzy zakładali zespół jako klerycy WSD w Łowiczu. Każdy z wykonawców podzieli się także swoim świadectwem wiary.

Przez cały czas każdy, kto przyjedzie do Łowicza będzie mógł skorzystać z Sakramentu Pokuty i Pojednania. Wokół sceny ustawione będą również stoiska ruchów charyzmatycznych działających na terenie diecezji łowickiej, zgromadzeń zakonnych. A wszystko po to, by młodzi mogli porozmawiać z przedstawicielami wspólnot, dowiedzieć się na czym polega ich posługa i znaleźć coś dla siebie. Wielkie uwielbienie zakończy się Eucharystią, której będzie przewodniczył J.E. bp Andrzej F. Dziuba.

– Chcemy, by to spotkanie nie było jednorazowe. Czy tak będzie, zależy od odzewu młodych. Chcielibyśmy, co jakiś czas gromadzić się w imię Chrystusa i radować się w Nim. Pan Bóg jest dobry cały czas i nieustannie na nas czeka. Mówię Ci, wstań i bądź z nami 9 września w Łowiczu – zachęca duszpasterz młodzieży.

Więcej informacji można znaleźć na Facebooku w wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/336784773445356/ oraz na profilu https://www.facebook.com/search/top/?q=duszpasterz%20m%C5%82odzie%C5%BCy%20diecezji%20%C5%82owickiej-%20ks.%20jacek%20zieli%C5%84ski

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..