Nowy numer 44/2020 Archiwum

Majewski i Tylman na sannickiej scenie

Doskonały duet fortepianowy wystąpił w Zespole Pałacowo-Parkowym w Sannikach, zamykając cykl letnich koncertów. Znakomitym pianistom towarzyszył zespół Malina Kowalewski Band.

Tytuł koncertu - "Jaki piękny wieczór" - mówił sam za siebie. I trafił w gusta publiczności - zabrakło miejsc siedzących na widowni przed muszlą koncertową.

Czesława Majewskiego i Janusza Tylmana znają chyba wszyscy. Fortepiany - czarny pod rękami Tylmana i biały pod palcami Majewskiego - "śpiewały" przez kilka lat w telewizyjnym programie.

J. Tylman to kompozytor i pianista, twórca muzyki filmowej, teatralnej oraz musicali. W latach 2001-2005 uczestniczył w programie TVP2 "Śpiewające fortepiany". Jest autorem spektakli teatralnych, programów telewizyjnych i estradowych, a także musicali, wystawianych nie tylko w polskich teatrach, ale też w Stanach Zjednoczonych oraz Szwecji. Skomponował setki piosenek dla dorosłych i dla dzieci.

C. Majewski jest również kompozytorem i pianistą, a do tego dyrygentem oraz aktorem. Popularność przyniosły mu występy w telewizyjnym Kabarecie Olgi Lipińskiej oraz programach muzycznych "Śpiewające fortepiany". Był akompaniatorem Violetty Villas. Jest również współautorem wielu piosenek.

Obaj panowie najczęściej występują w duecie i w towarzystwie zespołu Malina Kowalewski Band, który powstał na potrzeby programu "Śpiewające fortepiany". Skład zespołu koncertu stanowili: Wojciech Malina Kowalewski - perkusja, bas, Monika Szulińska - ksylofon, instrumenty perkusyjne, Joanna Stefańska-Matraszek - sopran, Robert Szpręgiel - baryton, Tadeusz Melon - skrzypce.

Panistom towarzyszył zespoł Malina Kowalewski Band   Panistom towarzyszył zespoł Malina Kowalewski Band
Archiwum Europejskiego Centrum Artystycznego im. Fryderyka Chopina w Sannikach
Honorowy patronat nad koncertem objął marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

Kolejny koncert - "Piosenki Agnieszki Osieckiej w wykonaniu Roberta Kudelskiego" - już w niedzielę 3 września o godz. 17 w sali koncertowej pałacu. Od 15.00 w parku trwać będzie Festyn Rodzinny, podczas którego zaplanowano kiermasze sztuki ludowej, a także wiele atrakcji dla dzieci, w tym "Fascynujący świat zwierząt", przygotowany przez zoo w Płocku. Popołudnie pełne interesujących wydarzeń zakończy premierowa prezentacja filmu "Regiony z historią. Sanniki oczami Chopina" w reż. Leszka Lombarskiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama