Nowy numer 2/2021 Archiwum

Pobiegną już w sobotę

Wielkimi krokami zbliża się największa impreza biegowa w Skierniewicach. 3 września o godz. 10 wystartuje II Skierniewicki Bieg im. Edmunda Jaworskiego.

Biegacze będą mieli do pokonania 10-kilometrową trasę, posiadającą atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, a start i meta zostaną wyznaczone w rynku.

Wystartują by, uczcić pamięć wybitnego trenera Edmunda Jaworskiego. Człowieka, który razem ze swoimi wychowankami odnosił sukcesy w boksie, siatkówce, a przede wszystkim w lekkiej atletyce. W ciągu 16 lat pracy w Skierniewicach, mimo braku boiska i sali gimnastycznej, wychował wielu młodzieżowych rekordzistów i mistrzów Polski w dyscyplinach lekkoatletycznych, wśród nich byli: Halina Foks, Barbara Kalisiak, Daniela Tarkowska, Barbara Zwolińska, Tadeusz Wojciechowski, Andrzej Madany, Jerzy Kobyłecki, Witold i Lech Krupińscy. To tylko niektóre nazwiska z całej plejady wybitnych zawodników wywodzących się ze Skierniewic. Dzięki E. Jaworskiemu Skierniewice skutecznie konkurowały z takimi ośrodkami sportowymi, jak Warszawa i Łódź. Jego osiągnięcia sprawiły, że o mieście stało się głośno w całej Polsce.

Dzisiaj już ostatni dzwonek, by zapisać się na tegoroczny bieg. Wystarczy wejść na stronę: biegskierniewice.pl, wypełnić formularz i wykupić pakiet startowy.

Dotychczas udział w biegu zadeklarowało 339 zawodników, w tym 256 mężczyzn i 83 kobiet z całej Polski, m.in. z Warszawy, Płocka, Łodzi, Rawy Mazowieckiej, Sochaczewa, Żyrardowa, Brzezin, Opoczna, Kutna, Piotrkowa Trybunalskiego i Lublina.

W związku z biegiem kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami - w godz. 9.45-11.45 część ulic będzie wyłączona z ruchu. Ciągi komunikacyjne pokrywające się z trasą wydarzenia będą zamknięte w czasie, gdy znajdować się będą na nich zawodnicy, a następnie będą sukcesywnie otwierane po przebiegnięciu ostatniego uczestnika. Po zakończeniu biegu, od godz. 11.45, ruch zostanie przywrócony.

Jednocześnie 3 września w godz. 8-15 nastąpią zmiany w organizacji ruchu na rynku oraz ulicach przyległych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama