Nowy numer 2/2021 Archiwum

Smacznie i w rozmiarze XL

Na dwa tygodnie przed Skierniewickim Świętem Kwiatów, Owoców i Warzyw władze miasta na specjalnie zwołanej konferencji prasowej poinformowały o szczegółach tego wydarzenia. Spotkanie połączono z warsztatami kulinarnymi, ponieważ kulinaria będą bardzo ważnym elementem tegorocznego święta.

Ma być przede wszystkim smacznie, a poza tym w rozmiarze XL. To w końcu jubileuszowa, 40. edycja ogrodniczego święta Skierniewic. Nie zabraknie znanych już przysmaków, takich jak skierlotka, czyli szarlotka po skierniewicku, będą leczo, zupa grzybowa, pasztet pieczarkowy, jabłka nadziewane żurawiną, a w niedzielę dodatkowo gulasz wieprzowy. Nowością święta będzie Ogólnopolski Festiwal Roślinożercy, który poprowadzi Paweł Loroch, gość specjalny, znany m.in. z telewizyjnych programów kulinarnych.

Na festiwal złoży się szereg  działań promujących zdrową żywność i dietę bogatą w warzywa i owoce. Impreza będzie też okazją do promocji treści związanych z ekologią i zrównoważonym rolnictwem. Przez dwa dni święta odbywać się będą pokazy kulinarne i degustacje. Będą dania z Polski, Włoch, Tajlandii, Indii, Francji, Libanu czy Malezji. W programie także zielone warsztaty kulinarne dla dzieci i dorosłych.

Ale jedzenie to nie wszystko. O wyjątkowym charakterze skierniewickiego święta decydują zawsze wydarzenia nawiązujące do ogrodniczego charakteru miasta. Takie, jak wyjątkowe wystawy przygotowane przez Instytut Ogrodnictwa w hali OSiR, a także Targi Ogrodniczo-Rolne, które w tym roku odbędą się po raz 20. Tradycyjnie już w hali przy ulicy Pomologicznej zorganizowane zostaną Targi Zdrowej Żywności i Ogrodniczy Festiwal dla Najmłodszych.

Święto to także szereg imprez, wydarzeń kulturalnych i koncertów. Na scenie w centrum miasta wystąpią gwiazdy z kraju i zagranicy: Inna, Burak Yeter, C-BooL, Lady Pank, Sylwia Grzeszczak, Dawid Kwiatkowski, Krzysztof Zalewski, Natalia Nykiel, Power Play, Defis. Nie zabraknie także dawki dobrego humoru, o którą zadbają Katarzyna Pakosińska, Mariusz Kałamaga i Kabaret Smile.

Niespodziankę dla gości święta przygotowała Łódzka Kolej Aglomeracyjna. Każdy pasażer, który przyjedzie do Skierniewic pociągiem ŁKA i zgłosi się z biletem na stoisko przewoźnika, uzyska stempel uprawniający do darmowej podróży powrotnej. Stoisko kolei będzie znajdować się w pasażu Nurzyńskiego. Również na mieszkańców Skierniewic czeka niespodzianka - 16 i 17 września przejazdy komunikacją miejską będą darmowe.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama