Nowy numer 41/2019 Archiwum

Pobiegli, by uczcić trenera

W niedzielę 3 września odbył się II Skierniewicki Bieg im. Edmunda Jaworskiego.

Biegacze mieli do pokonania 10 km trasę, posiadającą atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Start i meta biegu znajdowały się w rynku przed Ratuszem..

Ideą Biegu było uczczenie wybitnego trenera Edmunda Jaworskiego. Przez 16 lat pracy w Skierniewicach wychował wielu rekordzistów i mistrzów Polski, z którymi odnosił sukcesy w różnych dyscyplinach lekkoatletycznych, a także siatkówce i boksie.

Mimo niesprzyjającej pogody II Skierniewicki Bieg im. E. Jaworskiego ukończyło 279 zawodników. Najmłodszy uczestnik miał 21 lat, najstarszy zaś 73. Zwyciężył Rafał Buczak. Najszybszym zaś skierniewiczaninem został Artur Kamiński z Truchtu Maraton z czasem 34:24.

- Nowością w tym roku był bieg dla dzieci oraz nowo powstała sekcja bokserska - mówi Mirosław Milewski, współorganizator Skierniewickiego Biegu. - Edmund Jaworski był nie tylko trenerem lekkiej atletyki, ale także bokserskim. Dlatego razem z Pawłem Skrzeczem, srebrnym medalistą igrzysk olimpijskich w Moskwie w 1980 roku, przekonaliśmy prezydenta Jarosława Chęcielewskiego, żeby powstała sekcja pięściarska. I już 7 października odbędzie się gala boksu olimpijskiego. Po biegu dla dzieci odbył się medialny trening pięściarski, w którym wystąpiły polskie sławy bokserskie, zachęcające do poznawania tajemnic ringu - dodaje Milewski.

Wśród zawodników był Leszek Jek (w środku), radny miejski.   Wśród zawodników był Leszek Jek (w środku), radny miejski.
Agnieszka Napiórkowska /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL