Nowy numer 38/2023 Archiwum

Dźwięki uwielbienia

Już w najbliższą sobotę w Łowiczu odbędzie się Diecezjalne Spotkanie Młodzieży. „Mówię Ci, wstań” to hasło zachęcające każdego do przybycia na wielki koncert uwielbienia.

W sobotę, 9 września od godz. 9 na placu przy muszli koncertowej w Łowiczu popłyną dźwięki chwały dla Najwyższego. Na spotkanie zaproszeni są młodzi ż całej diecezji.

Wydarzenie jest też spotkaniem po XXII Łowickiej Pieszej Pielgrzymce Młodzieżowej, podczas której prawie 700 osób uczyło się, jak wstać, wyruszyć w drogę i głosić Chrystusa.

W programie spotkania przewidziane jest zawiązanie wspólnoty; koncert uwielbienia prowadzony przez m.in. Grzegorza Kloca, zespół „Jedno ciało”; Eucharystię pod przewodnictwem ordynariusza diecezji łowickiej bp. Andrzeja F. Dziubę; poczęstunek a także wiele innych atrakcji i „pomocy duchowych”.

W trakcie spotkania kapłani będą posługiwać w konfesjonale, a przedstawiciele wspólnot z naszej diecezji prezentować będą swoje ruchy i opowiadać o swoich charyzmatach.

Na wydarzenie szczególnie zapraszają ks. Jacek Zieliński, duszpasterz młodzieży diecezji łowickiej, oraz młodzież, która wybiera się na spotkanie, organizuje wraz z księżmi wyjazd z parafii.

- Żyjemy w świecie, gdzie wszystko musi być wielkie i głośne. Od tego jedyne co mam to... ból głowy. Osobiście potrzebuje czegoś wielkiego i głośnego, ale w zupełnie inny sposób - mówi Marysia Lipińska. - Potrzebuje dźwięku, który spowoduje, ze moje serce urośnie - to właśnie zawsze odnajduje w koncertach uwielbienia. Wielkie serce i głośne wołanie Boga, który mówi mi  na nowo: Odpocznij, Ja jestem. Właśnie dlatego jadę do Łowicza - dodaje Marysia.

- Choć dopiero rozpoczął się rok szkolny, młodzież już dopytuje o to spotkanie. Pytają o wyjazd, o program, czego mogą tam doświadczyć... Odpowiadam im, żeby sami tego doświadczyli na spotkaniu. Sam chętnie z nimi pojadę. W naszej zorganizowano darmowy autokar, by pomóc młodzieży z dojazdem na wydarzenie - mówi Tomasz Piwowarski, katecheta z Żyrardowa.

- Zachęcam, abyś i Ty przyjechał. Za każdym razem na festiwalu jest inaczej, lecz jedno się nie zmienia - Bóg zaprasza Cię po imieniu. Pytanie brzmi: czy gotowy jesteś dziś wstać i odpowiedzieć Mu na pytanie? - zaprasza Marysia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast