Nowy numer 42/2019 Archiwum

Na antypodach i w centrum Polski

W najbliższy czwartek na ulicach miast naszej diecezji odmawiana będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia. Doroczne wydarzenie skupia tysiące ludzi na całym świecie.

Odbywa się zawsze 28 września, w rocznicę beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny. Zapoczątkowane zostało w 2008 r. przez grupę modlitewną "Iskra Bożego Miłosierdzia", działającą przy kościele oo. jezuitów w Łodzi.

W tym roku do akcji modlitewnej "Koronka na ulicach miast świata" przystąpią wierni z USA, Australii, Kazachstanu, Malawi, a także krajów europejskich - najwięcej z Polski. Wśród miast, gdzie o 15.00 na ulicach rozbrzmiewać będą słowa modlitwy, które podyktował św. Faustynie sam Pan Jezus, będą m.in.: Skierniewice, Kutno, Łowicz, Rawa Mazowiecka, Sochaczew i Żyrardów.

  • W Rawie Mazowieckiej do wyboru będą miejsca: przy pomniku Jana Pawła II, przy sądzie, przy rondzie na ul. Krakowskiej, u zbiegu ul. Tomaszowskiej z ul. Solidarności i przed Szkołą Podstawową nr 1 - przy figurze śp. ks. prał. M. Iwanickiego.
  • W Łowiczu - przy skrzyżowaniu obok kościoła Chrystusa Dobrego Pasterza oraz przy pomniku na skwerze Solidarności.
  • Modlitwa koronką w Sochaczewie odbędzie się na ul. Żeromskiego, przy postoju taxi.
  • W Kutnie modlitwa rozbrzmiewać będzie przed bramą kościoła św. Wawrzyńca, od strony ul. Królewskiej.
  • W Żyrardowie - przy skrzyżowaniach ulic: Pałaca i Girarda, Nietrzebki i Skrowaczewskiego, Girarda i Jedności Robotniczej, 1 Maja i Skrowaczewskiego, a także przy kapliczce na rogu ul. Witosa i drogi na Nowe Kozłowice oraz przy kościele salezjanów.
  • W Skierniewicach na Rynku, przy skrzyżowaniu ulic Mszczonowskiej i Jagiellońskiej oraz obok budynku poczty przy ul. Wita Stwosza.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL