Nowy numer 42/2019 Archiwum

Miliony na odwierty

Sochaczew jest jedną z 4 miejscowości w Polsce, które zdobyły pieniądze z rządowego programu na geotermię. Kwota w całości pokryje koszty wiercenia.

Stosowną umowę w siedzibie Ministerstwa Środowiska burmistrz Sochaczewa Piotr Osiecki zawarł z Kazimierzem Kujdą, prezesem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dokumenty podpisali 26 września w obecności m.in. Jana Szyszki, ministra środowiska, i Macieja Małeckiego, związanego z Sochaczewem posła na Sejm RP.

Dzięki decyzji rządu miasto otrzyma 10,98 mln zł. Ta kwota w całości pokryje koszty wiercenia. Beneficjentami programu zostały ponadto Szaflary, Lądek-Zdrój i Sieradz.

Na obszarze Polski udokumentowano 26 złóż wód termalnych oraz 30 złóż wód o charakterze leczniczym i termalnym. Wykorzystywane są m.in. do ogrzewania pomieszczeń i w rekreacji. W naszym kraju aktualnie działa kilka ciepłowni geotermalnych. Najbliższa Sochaczewa znajduje się w oddalonym o 35 km Mszczonowie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL