Nowy numer 44/2020 Archiwum

O powołaniu bez pośpiechu

Na Jasnej Górze odbyło się XVII Forum Młodzieży Szkół Katolickich, w którym uczestniczyła młodzież z klas ponadgimnazjalnych wraz ze swoimi dyrektorami, nauczycielami i katechetami.

Myśl przewodnia spotkania brzmiała: "Młodym pokazuj drogę i perspektywę nadziei, Maryjo". Po powitaniu uczestników i odśpiewaniu pieśni do Ducha Świętego o tym, jak wybrać drogę życiową, mówił ks. Wojciech Węgrzyniak. Kapłan zachęcał do tego, by nie spieszyć się z wyborem drogi życiowej, by dawać Bogu czas. - Jeśli dziś nie masz pomysłu na życie, to nie znaczy, że nie masz powołania. Ono może objawić się za kilka miesięcy albo lat - mówił. Ks. Węgrzyniak podpowiadał także, co zrobić, by dobrze wybrać i nie żałować. Przestrzegał, by nie dokonywać wyborów, po których każda decyzja będzie zła. Dla wielu młodych ważne było zdanie, że w każdym powołaniu, każdej drodze życiowej jest cierpienie.

W spotkaniu uczestniczyli m.in. uczniowie "Klasyka" ze Skierniewic i "Katolika" z Rawy Mazowieckiej   W spotkaniu uczestniczyli m.in. uczniowie "Klasyka" ze Skierniewic i "Katolika" z Rawy Mazowieckiej
ks. Konrad Świstak
W programie XVII forum były także wystąpienie ks. Zbigniewa Kucharskiego, dyrektora Młodzieżowej Agencji Informacyjnej MAIKA, świadectwo o Helence Kmieć, opowiedziane przez jej siostrę. Później w auli młodzież z LO w Nysie poprowadziła adorację Najświętszego Sakramentu, opartą na słowach Apelu Jasnogórskiego: "Jestem, pamiętam, czuwam", po której w kaplicy Cudownego Obrazu uczniowie uczestniczyli w uroczystej Eucharystii. Mszy św. przewodniczył ks. Zenon Latawiec, a słowo Boże wygłosił ks. Henryk Wolff. Podczas Eucharystii młodzież zawierzyła się Matce Bożej. Ostatnim punktem programu była Droga Krzyżowa na wałach jasnogórskich. Poprowadziła ją młodzież z LO im. św. Jana Pawła II w Rawie Mazowieckiej.

W XVII Forum Młodzieży Szkół Katolickich uczestniczyli m.in. uczniowie Klasycznego LO im. ks. S. Konarskiego w Skierniewicach i LO im. św. Jana Pawła II w Rawie Mazowieckiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama