Nowy numer 43/2020 Archiwum

Nowe wytyczne dla ministrantów-piłkarzy

Zmienił się regulamin rozgrywek Liturgicznej Służby Ołtarza w piłce nożnej. Niebawem ruszą eliminacje do XIV Grand Prix Diecezji Łowickiej Ministrantów i Lektorów.

Ks. Sebastian Antosik, diecezjalny duszpasterz sportowców diecezji łowickiej, informuje, że w nadchodzących rozgrywkach mistrzostw diecezji łowickiej w piłce nożnej ministrantów i lektorów obowiązywać będzie ten sam podział na kategorie wiekowe, co w rozgrywkach o mistrzostwo Polski. Stosowny komunikat ukazał się na stronie internetowej diecezji.

Czcigodny Księże!

W dniu 21 września 2017 roku centralny komitet organizacyjny Mistrzostw Polski Liturgicznej Służby Ołtarza o puchar „KnC” ogłosił, iż związku z reformą edukacyjną, która została wprowadzona w obecnym roku szkolnym, następują zmiany w poszczególnych kategoriach wiekowych w roku 2017/2018. Od dnia 21 września następuje aktualizacja regulaminu i obowiązywać będą następujące wytyczne w poszczególnych kategoriach wiekowych:

  • Kategoria Ministrant – kategoria kierowana do liturgicznej służby ołtarza z roczników 2006-2010.
  • Kategoria Lektor Młodszy – kategoria kierowa do liturgicznej służby ołtarza z roczników 2005-2002.
  • Kategoria Lektor Starszy – kategoria kierowa do liturgicznej służby ołtarza z roczników 2001-1997.

Z wyrazami szacunku

Ks. Sebastian Antosik
Diecezjalny Duszpasterz
Sportowców Diecezji Łowickiej

Tym samym dotychczasowy podział na kategorie podstawówka, gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna już nie obowiązuje. Wiążący przy zgłaszaniu zawodników do rozgrywek będzie wiek zawodników.

W mistrzostwach diecezji łowickiej funkcjonuje jeszcze kategoria bez ograniczeń wiekowych  open (mistrzostwa Polski w tej kategorii nie są rozgrywane). W tej formie rozgrywek mogą wziąć udział członkowie Liturgicznej Służby Ołtarza, jak również osoby związane z Kościołem, np. katecheci, członkowie wspólnot religijnych, klerycy i księża należący do danej parafii.

Eliminacje do turnieju finałowego XIV Grand Prix Diecezji Łowickiej Ministrantów i Lektorów w Piłce Nożnej Halowej o Puchar Biskupa Łowickiego rozpoczną się w październiku. Drużyny rywalizować będą w 4 rejonach: łowicko-głowieńskim, sochaczewsko-żyrardowskim, kutnowsko-łęczyckim i rawsko-skierniewickim, dla którego już został ogłoszony plan rozgrywek. Terminarz dla pozostałych rejonów opublikowany zostanie w przyszłym tygodniu.

Plan rozgrywek dla rejonu rawsko-skierniewickiego

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama