Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Serwis internetowy Gościa Łowickiego

Łowicki

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • ARCHIWUM
  • GALERIE
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Patronaty
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • KURIA
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI
    • PARAFIE

Najnowsze Wydania

  • GN 50/2025
    GN 50/2025 Dokument:(9523960,Przysypane perły, zapomniane diamenty)
  • Historia Kościoła (13) 01/2026
    Historia Kościoła (13) 01/2026 Dokument:(9518411,W listach (do) Jana Pawła II najważniejsze jest to…że w ogóle zostały napisane)
  • GN 49/2025
    GN 49/2025 Dokument:(9515780,Szlachetne ryby i morskie potwory)
  • Gość Extra 4/2025 (14)
    Gość Extra 4/2025 (14) Dokument:(9516809,Biblijna szkoła codzienności. Edytorial nowego wydania „Gościa Extra”)
  • GN 48/2025
    GN 48/2025 Dokument:(9507866,Metoda na życie)
lowicz.gosc.pl → Wiadomości z diecezji łowickiej → W grupie łatwiej się jedzie

W grupie łatwiej się jedzie przejdź do galerii

W ostatnią sobotę września prawie 70 osób wyruszyło rowerami z Lipiec Reymontowskich do sanktuarium w Domaniewicach. Zarówno starsi, jak i młodsi przebyli ok. 20 km, by zawierzyć swoje rodziny Matce Bożej Pocieszycielce Strapionych.

Prawie 70 osób pojechało rowerami do sankuarium w Domaniewicach  
Prawie 70 osób pojechało rowerami do sankuarium w Domaniewicach
Magdalena Gorożankin /Foto Gość

Pomysłodawcą i organizatorem pielgrzymki był ks. Szymon Smółka, wikariusz parafii pw. Znalezienia Krzyża Świętego w Lipcach. ­­­- Wiele osób nie może pieszo wyruszyć do tronu Jasnogórskiej Pani, a wiem, że chciałoby pielgrzymować. Pomyślałem więc, że blisko nas jest Matka Boża Pocieszycielka Strapionych, do której możemy się uciekać. Jednak piechotą nie każdy by się do niej wybrał. Postawiłem więc na rower i, jak widać, to był strzał w dziesiątkę. Odzew, jak na pierwszy raz, jest pozytywny ­- mówi ks. Szymon.

Tuż przed 10.00 przed kościołem w Lipcach pątnicy  zgromadzili się wraz ze swoimi pojazdami. Ks. Szymon pobłogosławił pielgrzymów na drogę, rozdał kamizelki odblaskowe, by wszyscy byli widoczni na trasie, i sam wsiadł na rower, by towarzyszyć parafianom. Wśród pątników byli także parafianie z Makowa i Pszczonowa.

- Chciałem przyjechać do Maryi, bo mam swoje intencje, które myślę, że się spełnią. Zawsze w grupie łatwiej się jedzie. Jak ks. Szymon ogłosił, że organizuje pielgrzymkę, od razu wiedziałem, że pojadę. Matka Boża czeka na nas, więc musiałem tu przyjechać - mówi 12-letni Krzysztof Kupisz. - Przyjechałem w sumie sam, pod opieką księdza, bo czułem, że to jest dobry pomysł. Nie żałuję, bardzo mi się podobało. Choć na początku było ciężko, to na końcu czuć już było ulgę. Mam swoje własne intencje, o których nie chcę mówić, ale wiem, że Matka ich wysłucha - dodaje jego rówieśnik Karol Czajka.

Przez całą drogę pątnicy z uśmiechem - a poniektórzy i z pieśnią - na ustach podążali w intencji parafii, rodzin, a także swoich trosk, radości i próśb. Pielgrzymka była również okazją do "duchowego świętowania" 85-lecia istnienia Koła Gospodyń Wiejskich w Lipcach Reymontowskich. Swój trud pielgrzymowania oddali Matce Bożej Pocieszycielce Strapionych i Pięknej Miłości w Domaniewicach. To właśnie w tym sanktuarium po Eucharystii pielgrzymi odmówili akt zawierzenia rodzin Niepokalanemu Sercu Maryi. Wiele osób skorzystało z sakramentu pokuty i pojednania, tym samym podkreślając, że dla nich była to pielgrzymka, modlitwa, a nie tylko wycieczka rowerowa.

Po Eucharystii wszyscy udali się na podwórze plebanii domaniewickiej parafii św. Bartłomieja na wspólnego grilla, podczas którego mogli wzmocnić swoje siły przed powrotem do domu.

« ‹ 1 › »
Rowerowa pielgrzymka do Domaniewic

Foto Gość DODANE 01.10.2017 AKTUALIZACJA 05.10.2017

Rowerowa pielgrzymka do Domaniewic

W ostatnią sobotę września ok. 70 osób wyruszyło rowerami z Lipiec Reymontowskich do sanktuarium w Domaniewicach. Do pokonania mieli 20 km. U celu wyprawy uczestniczyli w Mszy św. przed obliczem Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych i Pięknej Miłości.  
oceń artykuł Pobieranie..

Magdalena Gorożankin

|

GOSC.PL

publikacja 01.10.2017 08:30

0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • DOMANIEWICE
  • LIPCE REYMONTOWSKIE
  • PIELGRZYMKA ROWEROWA
  • SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ

Polecane w subskrypcji

  • Belgia nie odda rosyjskich miliardów
    • Świat
    • Maciej Legutko
    Belgia nie odda rosyjskich miliardów
  • Czy wojna na Ukrainie osiągnęła punkt krytyczny? Rozmowa z Janem Piekło
    • Świat
    • Piotr Legutko
    Czy wojna na Ukrainie osiągnęła punkt krytyczny? Rozmowa z Janem Piekło
  • Mikołajki między darem a roszczeniem. Jak wychowywać dzieci do wdzięczności?
    • wychowanie
    • Karol Białkowski
    Mikołajki między darem a roszczeniem. Jak wychowywać dzieci do wdzięczności?
  • Adwent ze św. Augustynem: Weź i czytaj
    • Cykl „Gościa”
    • Franciszek Kucharczak
    Adwent ze św. Augustynem: Weź i czytaj
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • KSJ
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X