Nowy numer 41/2019 Archiwum

Pierwsze mecze jeszcze w październiku

Niebawem rozpoczną się eliminacje do turniejów finałowych XIV Grand Prix Diecezji Łowickiej Ministrantów i Lektorów w Piłce Nożnej Halowej o Puchar Biskupa Łowickiego.

W tej edycji, w związku z reformą szkolnictwa, dotychczasowy podział na kategorie "podstawówka", "gimnazjum", "szkoła ponadgimnazjalna" już nie obowiązuje. Wiążący przy zgłaszaniu zawodników do rozgrywek będzie wiek zawodników.

- Należy podkreślić, że nazwa kategorii "lektor młodszy" czy "lektor starszy" jest tylko umowna. Mogą w niej startować ministranci, którzy nie są lektorami. Ważne, żeby zawodnik należał do Liturgicznej Służby Ołtarza - mówi ks. Sebastian Antosik, duszpasterz sportowców diecezji łowickiej.

Kategoria "ministrant" obejmuje zawodników z roczników 2006-2010, "lektor młodszy" - z roczników 2005-2002, "lektor starszy" - z roczników 2001-1997.

W mistrzostwach diecezji łowickiej funkcjonuje jeszcze kategoria bez ograniczeń wiekowych – "open" (mistrzostwa Polski w tej kategorii nie są rozgrywane). W tej formie rozgrywek mogą wziąć udział również katecheci, członkowie wspólnot religijnych, klerycy i księża należący do danej parafii.

Turnieje eliminacyjne rozegrane zostaną w 4 rejonach: łowicko-głowieńskim, sochaczewsko-żyrardowskim, kutnowsko-łęczyckim i rawsko-skierniewickim. Pierwsze - w drugiej połowie października.

Terminarz rozgrywek

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL