Oratorium na cześć błogosławionego

Siostry honoratki przygotowują "Nieszpory o Niepokalanym Sercu Maryi z bł. Ojcem Honoratem", które powstają w formie muzycznego oratorium. Premiera przewidziana jest na grudzień tego roku.

Obecnie jest już gotowe libretto. Napisała je - na podstawie pism bł. Honorata Koźmińskiego - s. Cecylia Anna Duda ze Zgromadzenia Małych Sióstr Niepokalanego Serca Maryi. Nad skomponowaniem muzyki pracuje Paweł Bębenek, znany polski kompozytor i dyrygent związany z muzyką liturgiczną.

Premiera dzieła zaplanowana jest na grudzień 2017 w Nowym Mieście nad Pilicą, na zakończenie obchodów 100. rocznicy śmierci bł. o. Honorata.

Siostry honoratki, które podjęły się organizacji przedsięwzięcia, proszą o wsparcie modlitewne, a także finansowe. Okazją do tego będzie przypadająca w piątek 13 października uroczystość bł. Honorata. W sanktuarium w Nowym Mieście nad Pilicą, gdzie ostatnie lata swojego życia spędził błogosławiony kapucyn, sprawowana będzie o 18.00 Msza św., po której odbędzie się procesja z jego relikwiami.

O. Koźmiński zmarł 16 grudnia 1916 r. nowomiejskim w zakonie, wśród współbraci kapucynów. Zasłynął z założenia wielu zgromadzeń zakonnych żyjących w ukryciu. Został beatyfikowany 16 października 1988 r. przez Jana Pawła II.

Kościół katolicki w Polsce wspomina bł. Honorata 13 października. Jest on współpatronem diecezji łowickiej. W związku z uroczystością ku jego czci tego dnia wiernych w diecezji nie obowiązuje post piątkowy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..