Nowy numer 41/2019 Archiwum

Oratorium na cześć błogosławionego

Siostry honoratki przygotowują "Nieszpory o Niepokalanym Sercu Maryi z bł. Ojcem Honoratem", które powstają w formie muzycznego oratorium. Premiera przewidziana jest na grudzień tego roku.

Obecnie jest już gotowe libretto. Napisała je - na podstawie pism bł. Honorata Koźmińskiego - s. Cecylia Anna Duda ze Zgromadzenia Małych Sióstr Niepokalanego Serca Maryi. Nad skomponowaniem muzyki pracuje Paweł Bębenek, znany polski kompozytor i dyrygent związany z muzyką liturgiczną.

Premiera dzieła zaplanowana jest na grudzień 2017 w Nowym Mieście nad Pilicą, na zakończenie obchodów 100. rocznicy śmierci bł. o. Honorata.

Siostry honoratki, które podjęły się organizacji przedsięwzięcia, proszą o wsparcie modlitewne, a także finansowe. Okazją do tego będzie przypadająca w piątek 13 października uroczystość bł. Honorata. W sanktuarium w Nowym Mieście nad Pilicą, gdzie ostatnie lata swojego życia spędził błogosławiony kapucyn, sprawowana będzie o 18.00 Msza św., po której odbędzie się procesja z jego relikwiami.

O. Koźmiński zmarł 16 grudnia 1916 r. nowomiejskim w zakonie, wśród współbraci kapucynów. Zasłynął z założenia wielu zgromadzeń zakonnych żyjących w ukryciu. Został beatyfikowany 16 października 1988 r. przez Jana Pawła II.

Kościół katolicki w Polsce wspomina bł. Honorata 13 października. Jest on współpatronem diecezji łowickiej. W związku z uroczystością ku jego czci tego dnia wiernych w diecezji nie obowiązuje post piątkowy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL