Nowy numer 41/2019 Archiwum

Słuchali papieża

Prawie 50 osób w parafii św. Wawrzyńca w Kutnie czytało teksty św. Jana Pawła II. Z wypowiedzi i dokumentów papieskich wybrano fragmenty dotyczące Matki Bożej.

W niedzielę 22 października, we wspomnienie św. Jana Pawła II, przed wszystkimi Mszami św., a także po nich w kościele św. Wawrzyńca rozbrzmiewały teksty napisane przez św. Jana Pawła II. Czytali je: dzieci, młodzież, osoby dorosłe, kapłani, siostry zakonne. Akcja "Kutno czyta papieża" przebiegała pod hasłem: "Totus Tuus - cały Twój, Maryjo".

Z wypowiedzi i dokumentów papieskich wybrano fragmenty dotyczące Matki Bożej. Wybór nie był przypadkowy. Rok 2017 to czas szczególny, bowiem w tym roku przeżywaliśmy 140. rocznicę objawień gietrzwałdzkich oraz 50. rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Gietrzwałdzkiej.

W wydarzeniu tym przed pół wieku brali udział niemal wszyscy biskupi polscy, na czele z prymasem Polski kard. Stefanem Wyszyńskim oraz kard. Karolem Wojtyłą, metropolitą krakowskim. Również w tym roku obchodzona była 100. rocznica objawień w Fatimie i 300. rocznica koronacji cudownego obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej.

Z okazji wspomnienia św. papieża Polaka w kościele została przygotowana okolicznościowa dekoracja. Inspiratorkami i organizatorkami całodziennego czytania były siostry pasjonistki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL