Nowy numer 43/2020 Archiwum

Sposób nie tylko na problemy

W Skierniewicach w ramach X Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej, odbywającego się w tym roku pod hasłem: "Nie lękajcie się, otwórzcie drzwi Chrystusowi", zaprezentowano warsztat rozwoju osobistego.

Ostatniego dnia X TKCh w parafii św. Stanisława podczas Mszy św. odbywała się prezentacja warsztatu rozwoju osobistego i duchowego „Wreszcie żyć - 12 kroków ku pełni życia”. Jest to program prowadzący do uporządkowania wewnętrznego, przeznaczony dla osób przeżywających różnego rodzaju trudności emocjonalne, a także dla osób pragnących zadbać o rozwój osobisty. Jak można przeczytać na ulotce pozostawionej przez prowadzących, „program rozwoju duchowego dla chrześcijan z elementami psychoedukacji bazuje na 12 Krokach Anonimowych Alkoholików. Osobista i duchowa praca inspirowana jest w znacznym stopniu tekstami biblijnymi i refleksją psychologiczną”.

W skierniewickiej parafii gościł prowadzący od 10 lat warsztaty Jacek Racięcki wraz z żoną. Goście podczas każdej Eucharystii nie tylko przybliżali genezę powstania tej formy pracy, ale także podzielili się swoim doświadczeniem i świadectwem.

- Specyfiką programu jest to, że dotyka on wszystkich sfer życia, a szczególnie relacji. Relacji własnej i relacji do drugiego - tłumaczył pan Jacek. - Praca z programem obejmuje osobistą pracę nad 12 krokami z pomocą materiałów formacyjnych i rozmowę w grupie o wynikach pracy domowej, a także o wszystkich wyłaniających się problemach. Spotkania odbywają się co tydzień i trwają dwie godziny. Proces zaplanowany jest na dwa lata - wyjaśnił terapeuta.

Marzeniem ks. Grzegorza Gołębia, proboszcza parafii św. Stanisława i inicjatora TKCh, jest, aby warsztaty te odbywały się w Skierniewicach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama