Nowy numer 42/2019 Archiwum

Ze świętymi, a nie z upiorami

Wzorem lat ubiegłych, w wigilię Wszystkich Świętych odbędą się czuwania i radosne śpiewy przy relikwiach świętych i błogosławionych. Noc Świętych to alternatywa dla obchodów pogańskiego Halloween.

Radosne wydarzenie będzie miało swoją odsłonę m.in. w Kutnie, Skierniewicach, Żyrardowie, Łęczycy, Łowiczu, Sochaczewie i Rawie Mazowieckiej.

W Łęczycy czuwanie rozpocznie się o godz. 19 w kościele św. Andrzeja Apostoła. Szczególnymi patronkami będą św. Chiara "Luce" Badano i św. Joanna Beretta-Molla. W programie znajdą się: przywitanie relikwii świętych, pantomima, słowo o świętości, namaszczenie olejem św. Charbela, modlitwa i procesja z relikwiami do kościoła ojców bernardynów.

Spotkanie ze świętymi odbędzie się także w Skierniewicach, w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa na Widoku. Poznawanie sylwetek świętych i modlitwa przy relikwiach rozpocznie się o godz. 19.

Po raz trzeci czuwanie odbędzie się także w Łowiczu w parafii Chrystusa Dobrego Pasterza. Odbywać się ono będzie pod hasłem: "Miłość mi wszystko wyjaśniła". Głównym bohaterem spotkania będzie św. Jan Paweł II.

W Żyrardowie na miejsce modlitwy przy relikwiach wybrano kościół Świętych Cyryla i Metodego. Do salezjańskiej wspólnoty przybędą z relikwiami wierni i duszpasterze ze wszystkich żyrardowskich parafii. Czuwanie rozpocznie się o 19.30.

W Rawie, ze względu na trwający remont "dużego kościoła", spotkanie ze świętymi odbędzie się w kościele ojców pasjonistów. Liturgia rozpocznie się o godz. 19.

W przeddzień uroczystości Wszystkich Świętych kutnowscy wierni spotkają się w kościele św. Jana Chrzciciela. Uwielbienie Boga za dar świętych rozpocznie się Mszą św. o godz. 18, po której zaplanowano świadectwa o świętych.

Na Noc Świętych zaprasza także parafia św. Wawrzyńca w  Sochaczewie. Spotkanie rozpocznie się o godz. 19. Po uroczystym rozpoczęciu, liturgii słowa oraz adoracji Najświętszego Sakramentu odbędzie się korowód świętych ulicami miasta. Podczas przemarszu wierni odśpiewają Litanię do Wszystkich Świętych. Czuwanie zakończy wspólna agapa w Ostoi św. Dominika.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL