Nowy numer 42/2019 Archiwum

Święci i cukierki od aniołów

We wtorek 31 października, w wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych swoją kolejną odsłonę miała Noc Świętych w Rawie Mazowieckiej.

Spotkanie przy relikwiach odbywało się pod hasłem: "Godność i Świętość”. Ze względu na remont "dużego kościoła", czyli parafii Niepokalanego Poczęcia NMP, w którym od lat odbywały się "Noce Świętych" w tym roku nabożeństwo zostało przeniesione do parafii ojców pasjonistów. Czuwanie przy relikwiach świętych i błogosławionych rozpoczęło się o godzinie 19. Dla niezwykłych gości przygotowano specjalną dekorację. Święci w swoich relikwiach stanęli obok Najświętszego Sakramentu, Chrystusa, dawcy świętości. 

Zgromadzeni w kościele Wniebowzięcia NMP wierni, w śród których gros stanowiła młodzież, poznali sylwetki świętych, adorowali Najświętszy Sakrament, chwalili Boga pieśniami i wysłuchali rozważań m.in. na temat błogosławieństw. Rozważania i adorację poprowadziła młodzież gimnazjalna i uczniowie z ZSP im. W. Reymonta.

Relikwie do świątyni wniosła młodzież   Relikwie do świątyni wniosła młodzież
Ewa Kalinowska
Warto dodać, że na kilka godzin przed spotkaniem ze świętymi, w ZSP im. Wł. Reymonta, jako przygotowanie do Uroczystości Wszystkich Świętych aniołowie rozdawali cukierki od świętych. Każdy z nich opatrzony był cytatem, myślą jakiegoś świętego. Akcja odbywała się na długiej przerwie. Zaraz po dzwonku na przerwę, trzy grupy "anielskie" zaczęły krążyć po szkole roznosząc w koszach słodycze. Akcję pilotowali nauczyciele Ewa Kalinowska i Damian Gała. Nauczyciele i młodzież uznali akcję za strzał w dziesiątkę.

W Reymoncie przed uroczystością Wszystkich Świętych aniołowie rozdawali cukierki z myślami świętych i błogosławionych   W Reymoncie przed uroczystością Wszystkich Świętych aniołowie rozdawali cukierki z myślami świętych i błogosławionych
Ewa Kalinowska

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL