Nowy numer 08/2024 Archiwum

Patronka już w drodze

Relikwie św. Wiktorii nawiedzają łowickie świątynie i kaplice. Ta wędrówka, jak co roku, poprzedza uroczystość ku czci świętej, która przypada 11 listopada.

Duży srebrny relikwiarz trafił najpierw do kościoła ojców pijarów. Ustawiony przy ołtarzu towarzyszył wiernym podczas niedzielnych Mszy św. Trumienka ze szczątkami św. Wiktorii, patronki Łowicza i diecezji łowickiej, pod wieczór 5 listopada została przewieziona do kościoła parafii MB Nieustającej Pomocy na Korabce. Tu będzie przebywać 24 godziny. W kolejne dni nawiedzi kaplicę Wyższego Seminarium Duchownego oraz kościoły - sióstr bernardynek, parafii Chrystusa Dobrego Pasterza i parafii Świętego Ducha.

To jedyna szansa w roku, żeby przyjrzeć się bliżej relikwiom, które 11 listopada w procesji ulicami miasta zostaną zaniesione do bazyliki katedralnej. Podniosła uroczystość rozpocznie się o 10.00 w kościele Świętego Ducha. Przewodniczyć jej będzie abp Marian Gołębiewski, metropolita wrocławski senior.

TUTAJ: Zaproszenie na centralne obchody uroczystości w Łowiczu ku czci patronki diecezji skierował do wiernych ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy