Nowy numer 42/2019 Archiwum

Patronka już w drodze

Relikwie św. Wiktorii nawiedzają łowickie świątynie i kaplice. Ta wędrówka, jak co roku, poprzedza uroczystość ku czci świętej, która przypada 11 listopada.

Duży srebrny relikwiarz trafił najpierw do kościoła ojców pijarów. Ustawiony przy ołtarzu towarzyszył wiernym podczas niedzielnych Mszy św. Trumienka ze szczątkami św. Wiktorii, patronki Łowicza i diecezji łowickiej, pod wieczór 5 listopada została przewieziona do kościoła parafii MB Nieustającej Pomocy na Korabce. Tu będzie przebywać 24 godziny. W kolejne dni nawiedzi kaplicę Wyższego Seminarium Duchownego oraz kościoły - sióstr bernardynek, parafii Chrystusa Dobrego Pasterza i parafii Świętego Ducha.

To jedyna szansa w roku, żeby przyjrzeć się bliżej relikwiom, które 11 listopada w procesji ulicami miasta zostaną zaniesione do bazyliki katedralnej. Podniosła uroczystość rozpocznie się o 10.00 w kościele Świętego Ducha. Przewodniczyć jej będzie abp Marian Gołębiewski, metropolita wrocławski senior.

TUTAJ: Zaproszenie na centralne obchody uroczystości w Łowiczu ku czci patronki diecezji skierował do wiernych ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL