Nowy numer 38/2023 Archiwum

Pilnie potrzebna krew

Ks. Konrad Krupa, proboszcz parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Skierniewicach-Rawce, przeszedł poważną operację tętniaka aorty. Kapłan znajduje się w stanie śpiączki farmakologicznej. Co pewien czas zachodzi konieczność przetaczania krwi. Stąd apel o jej zbiórkę.

Ksiądz Krupa trafił do szpitala przed kilkunastoma dniami. Jego stan był poważny, dlatego lekarze podjęli decyzję o przetransportowaniu go do szpitala MSWiA w Łodzi, gdzie przeszedł operację.

Z prośbą o oddawanie krwi dla kapłana zwrócił się w niedzielę 5 listopada ks. Jacek Bereziński, dziekan dekanatu Skierniewice - Najświętszego Serca Pana Jezusa, w skład którego wchodzi parafia na Rawce. Jak informował ks. dziekan, stan ks. Konrada jest bardzo poważny. Jest on w dalszym ciągu w śpiączce. Kilkakrotne próby wybudzenia kapłana kończyły się niepowodzeniem.

Wszyscy, którzy chcieliby przekazać swoją krew na rzecz chorego kapłana, proszeni są o zgłoszenie się do punktu krwiodawstwa przy ul. Nowobielańskiej 61 w Skierniewicach. Oddając krew, należy zaznaczyć, że jest ona oddawana dla ks. Konrada Krupy.

Punkt jest czynny we wtorki, środy, czwartki i piątki od 8.00 do 11.30. Tel.: 665 084 100, (46) 832 53 72.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast