Nowy numer 41/2019 Archiwum

Pierwsze rozstrzygnięcia

Rozegrano pierwsze turnieje eliminacyjne XIV Grand Prix Diecezji Łowickiej Ministrantów i Lektorów w Piłce Nożnej Halowej o Puchar Biskupa Łowickiego. Po dwie najlepsze drużyny awansowały do finałów. Eliminacje rozgrywane są w 4 rejonach.

Turniej w Cielądzu wyłonił finalistów z rejonu rawsko-skierniewickiego w dwóch kategoriach.

W kategorii "lektor starszy" najlepszy był zespół parafii Wszystkich Świętych w Żelaznej. Do finału awansował też zespół z parafii św. Bartłomieja Apostoła w Żelechlinku. Równolegle w Cielądzu rozgrywano mecze eliminacyjne w kategorii "open". Tu też najlepsza była reprezentacja parafii w Żelaznej. Drugie miejsce zajęła drużyna parafii Przemienia Pańskiego w Lubani.

W rejonie sochaczewsko-żyrardowskim odbył się turniej w Rybnie.

W tamtejszej hali rywalizowali najmłodsi zawodnicy w kategorii "ministrant". Wygrał zespół parafii MB Pocieszenia w Sochaczewie. II miejsce zajęli ministranci z innej sochaczewskiej parafii – św. Wawrzyńca. Te dwa zespoły mogą już szykować formę na turniej finałowy.

W rejonie łowicko-głowieńskim odbył się turniej w hali w Błędowie.

Zawody rozegrano dwóch kategoriach. W kategorii "ministrant" zwyciężył zespół gospodarzy, czyli parafii św. Rocha w Boczkach. Awans do finału diecezjalnego zapewnił sobie także zespół parafii Chrystusa Dobrego Pasterza w Łowiczu. W kategorii "lektor młodszy" najlepsza okazała się drużyna parafii św. Macieja Apostoła i św. Małgorzaty w Bednarach. Razem z nimi do turnieju finałowego awansowała reprezentacja parafii św. Bartłomieja Apostoła w Domaniewicach, która zajęła II miejsce.

Terminarz rozgrywek

W rejonie sochaczewsko-żyrardowskim doszło do zmiany daty rozegrania turnieju w kategorii "lektor starszy". Ostatecznie odbędzie się on 25 listopada.

Komunikat o zmianie terminu

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL