Nowy numer 42/2019 Archiwum

Jesteśmy wolni, słyszycie?

Świętowano rozmaicie. Modlitwa, koncerty pieśni patriotycznych, wystawy historyczne czy zawody sportowe odbywały się już w dniach poprzedzających Narodowe Święto Niepodległości. Władze i mieszkańcy zadbali, żeby ulice i drogi udekorowane były biało- -czerwonymi flagami.

Zimna, deszczowa aura mogła zniechęcić do wyjścia z domów. Ci, którzy zdecydowali się aktywne uczestniczyć w wydarzeniach, nie żałowali. Jak 7-letni Filip Gnyś, który obserwował rekonstrukcję bitwy pod Kostiuchnówką w centrum Żyrardowa. – Te wybuchy były strasznie głośne, dobrze, że nikomu nic się nie stało. Nie bałem się, bo wiedziałem, że to będzie tak na niby, że nic mi się nie stanie. Ale super to wyglądało – najpierw taki huk, a później tylko dym. Bardzo mi się to podobało – mówił chłopiec zauroczony pokazem pirotechnicznym oraz inscenizacją walk.

Dostępne jest 17% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL