Nowy numer 41/2019 Archiwum

Na nich można liczyć

– Nigdy nie zakładamy sobie bicia jakiegokolwiek rekordu. Ważny jest dla nas cel i wspólne działanie – mówi Jacek Rybus, organizator zbiórki z ramienia PTTK Oddział w Łowiczu.

Kolejny raz we Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny na największych nekropoliach w regionie przeprowadzono zbiórki pieniędzy na ratowanie zabytkowych grobów. Kwestujący wolontariusze są zbudowani hojnością darczyńców. W poszczególnych miejscach przeważnie zebrano więcej pieniędzy niż rok temu.

Lekcja patriotyzmu

Podczas 7. łowickiej kwesty udało się uzbierać 11 327,03 zł. To o 900,25 zł więcej niż w roku ubiegłym. – Bardzo nas cieszy ten wynik, zważywszy, że 2 listopada cały czas padał deszcz, który nie zachęcał do kwestowania i odwiedzania grobów. Podobnie jak w latach poprzednich, czuliśmy ogromne wsparcie zarówno na etapie organizacji kwesty, jak i samego jej przebiegu, za co wszystkim dziękuję – mówi J. Rybus.

Dostępne jest 17% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL