Nowy numer 42/2019 Archiwum

Krzyż świadkiem

Tegoroczny Adwent trwa krócej niż zwykle. By zdążyć z przygotowaniami do Bożego Narodzenia, w sanktuarium św. Stanisława w Skierniewicach rekolekcje adwentowe rozpoczęły się już w minioną niedzielę.

Nauki prowadził o. Adam Michalski z Warszawskiej Prowincji Braci Mniejszych Kapucynów - zakonu patrona diecezji bł. o. Honorata Koźmińskiego.

Na sposób prowadzenia rekolekcji z pewnością miało wpływ doświadczenie o. Adama jako dyrektora Ośrodka Apostolstwa Trzeźwości w Zakroczymiu. Podczas nauk uczył podziwiać rzeczy codzienne, cieszyć się każdą chwilą, starać o każde, choćby najmniejsze dobro, dobrze myśleć i mówić o innych, ale i o sobie.

Rozważania nawiązywały do 12 kroków, czyli wypracowanych w środowiskach AA zaleceń dla osób uzależnionych. Zasad, które pomagają wyzwolić się z uzależnienia, ale które mogą również pomóc w oderwaniu się od wszystkiego, co, korzystając z wolnej woli, niedobrego w sobie człowiek zbudował. Czas rekolekcji był zbyt krótki, by program 12 kroków zrealizować, ale wystarczający, by dojść do rzeczy podstawowej - do zrozumienia istoty swojego błędu. Do opowiedzenia o nim sobie samemu, Bogu i bliskim.

Rekolekcjonista nie wzywał do podejmowania wyzwań ponad siły. Przypominał, że świat ma już Zbawiciela.

Rekolekcje zakończyły się w środę wieczorem poświęceniem nowego krzyża, postawionego w miejsce krzyża misyjnego z 2002 roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL