Nowy numer 3/2021 Archiwum

Rozmowy o czystości

Pod hasłem: "Czyste Serce - Piękne Serce!" w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. W.S. Reymonta w Rawie Mazowieckiej odbyły się spotkania z Dominiką Packą i Patrykiem Wawrzynem, członkami wspólnoty Ruch Czystych Serc.

Podczas spotkań  goście dzielili się wiedzą i doświadczeniami w aspekcie czystości przedmałżeńskiej, ukazując przy tym niebezpieczeństwa kryjące się za pornografią i przedmiotowym traktowaniem drugiej osoby oraz swojego ciała. Obok przedstawiania zagrożeń i konsekwencji związanych ze złymi decyzjami zachęcali również do wyboru drogi w czystości, która - choć wiąże się z trudem i wyrzeczeniem - daje wiele radości i uczy panowania nad sobą. Jak podkreślali prelegenci, człowiek zachowujący czystość jest zdolny do prawidłowego postrzegania rzeczywistości. Umie patrzeć na siebie, świat i bliźnich oczami Boga. Młodzież uczestnicząca w spotkaniu nie była bierna. Uczniowie chętnie zadawali pytania. Spotkanie zorganizował Damian Gała, katecheta.

Spotkanie z ciekawym gościem odbyło się także w "Katoliku" i Gimnazjum nr 2. Tam o trudnym życiu, traumie, upadkach i nawróceniu opowiadał Bartek Krakowiak, który w drugi dzień Zielonych Świątek wyruszył pieszo z Warszawy do Medjugorie. Jego świadectwo o życiu, które było pasmem traumatycznych doświadczeń, zagubienia i osamotnienia, wywarło na młodzieży piorunujące wrażenie. Pomimo piekła, którego doświadczył w życiu, Bartek odnalazł Boga i poczuł Jego niezwykłą miłość. Jak opowiadał, pielgrzymka była szczególnym wyzwaniem, które podjął, by powrócić do Boga i zmienić życie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama