Nowy numer 41/2019 Archiwum

Ku czci Bogurodzicy

Wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu zaprasza do udziału w maryjnym akatyście. Niezwykły śpiew oparty na tradycji Wschodu zabrzmi także w Rawie Mazowieckiej i Białej Rawskiej.

Jak co roku, w wigilię uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w kaplicy WSD w Łowiczu odbędzie się nabożeństwo, którego integralną częścią jest hymn ku czci Bogurodzicy. Tę pieśń wywodzącą się z tradycji Kościoła wschodniego wykona schola alumnów.

Do modlitwy wspólnota seminarium zaprasza również świeckich. Do dyspozycji wiernych będą śpiewniki. Nabożeństwo rozpocznie się o 20.00 w czwartek 7 grudnia.

Tego samego dnia ta pieśń zabrzmi również w kościele parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej po wieczornej Mszy św. o 18.00. Śpiew poprowadzi chór Nazaret.

8 grudnia akatyst wykona również chór Adalbertus parafii św. Wojciecha w Białej Rawskiej. W tamtejszym sanktuarium śpiew chórzystów rozpocznie się o 17.30 i poprzedzi wieczorną Eucharystię.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL