Nowy numer 41/2019 Archiwum

Powrót po 7 latach

Po 7 latach Poczta Polska wróciła do Bełchowa. Urząd Pocztowy istniał tu od 1937 roku. W 2010 r. został zlikwidowany. Dzisiaj mieszkańcy z ulgą witają jego reaktywację.

Pierwszy list z tego miejsca - życzenia świąteczne dla dzieci ze Stowarzyszenia "Centrum Inicjatyw Obywatelskich Ziemi Łowickiej" - wysłał poseł i sekretarz stanu w Kancelarii Premiera RP Grzegorz Schreiber. W swoim wystąpieniu podkreślił starania o przywracanie w małych miejscowościach placówek pocztowych. Ich likwidacja wydłużała drogę mieszkańców do instytucji państwa.

Przemysław Sypniewski, prezes Zarządu Poczty Polskiej, przypomniał, że w tym roku już około 100 placówek pocztowych zostało reaktywowanych. Przywracając Urząd Pocztowy w Bełchowie, wzięto pod uwagę nie tylko rachunek ekonomiczny, ale także wnioski i starania mieszkańców. - Poczta to nie tylko miejsce zarabiania pieniędzy, ale też miejsce, które ma służyć ludziom - podkreślił poseł.

P. Sypniewski zachęcał też do składania świątecznych życzeń nie za pośrednictwem SMS-ów, a wysyłanych z nowo otwartej filii kart pocztowych.

Na uroczystości otwarcia urzędu licznie zgromadzili się mieszkańcy Bełchowa. Podkreślali, że przez ostatnie lata bardzo brakowało im poczty na miejscu. Teraz nie będą musieli już jeździć do Nieborowa czy Łowicza, by wysłać paczkę, list czy zrobić przelew.

Urząd Pocztowy w Bełchowie poświęcił ks. Paweł Staniszewski, proboszcz   Urząd Pocztowy w Bełchowie poświęcił ks. Paweł Staniszewski, proboszcz
Maria Grabowska /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL