Nowy numer 07/2020 Archiwum

Mikołaj nie zawiódł

W środę 6 grudnia św. Mikołaj przybywał do świątyń, przedszkoli, urzędów. Widziany był także na ulicach miasta.

Przez wiele lat należał do najbardziej znanych i czczonych świętych. Wielką czcią otaczają go wierni zarówno Kościoła katolickiego, jak i prawosławnego. Jest ukochanym świętym dzieci, kojarzonym z wymarzonymi prezentami pod choinką.

Do rawskiej parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny przybył na Mszę św. roratnią. Dzieci na przyjście niezwykłego gościa przygotował w czasie homilii ks. Tomasz. Wyczekiwanego świętego Gościa witano gromkimi brawami. I co ważne ubrany był w strój biskupa, a nie krasnala czy skrzata.  Później święty jeszcze przez kilka godzin widziany był na ulicach miasta. Pomysł by świętemu dać mitrę pastorał wyszedł od włodarzy miasta.

Święty biskup przybył także do sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej w Miedniewicach. Jak przystało na świętego do świątyni wkroczył w asyście aniołów. Zanim rozpoczął rozmowę z dziećmi najpierw na kolanach pochwalił obecnego w Najświętszym Sakramencie Jezusa. Po krótkiej rozmowie wszystkim dzieciom rozdał paczki pełne słodyczy i drobnych prezentów. Słodycze otrzymały także anioły. Dzieci zaś dla świętego przygotowały laurki. Przed przybyciem gościa, a później także w czasie jego wizyty zgromadzone w sanktuarium dzieci wielbiły Boga radosnym śpiewem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama