Nowy numer 44/2020 Archiwum

O pięcioboju z Oktawią Nowacką

Kolejny olimpijczyk gościł w Skierniewicach. Tym razem była to Oktawia Nowacka. Brązową medalistkę Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro w pięcioboju zaprosiło Skierniewickie Stowarzyszenie "Olimpijczyk".

Spotkanie odbyło się w auli Zespołu Szkół Integracyjnych. Wzięli w nim udział nie tylko uczniowie placówki, ale także sąsiadującego z nią „Klasyka”, Gimnazjum nr 1 oraz miłośnicy sportu.

W rozmowie, którą poprowadził Mateusz Jarecki, dziennikarz sportowy TVP, olimpijka opowiadała o pięcioboju. Zdradziła, jak wygląda jej dzień, jak rozpoczęła się jej przygoda ze sportem.

Oktawia Nowacka jest żołnierzem Zespołu Sportowego Zegrze, reprezentuje też Wojsko Polskie na międzynarodowych zawodach. Poza brązowym medalem wywalczonym w Rio ma na koncie wiele sukcesów, na czele z mistrzostwem świata w drużynie zdobytym w 2015 r. oraz brązowym medalem mistrzostw świata w sztafecie.

Podczas spotkania pani Oktawia pokazała floret i pistolet laserowy, którym strzela. Opowiadała także o treningach, zawodach i olimpiadzie w Rio, gdzie zdobyła brązowy medal. Rozmawiając z młodzieżą, zachęcała do uprawiania sportu i do większej aktywności fizycznej. Opowiadała o rodzinie i tradycji sportowej, którą kontynuuje, o tym, że jest weganką, a nawet o... rasowym psie wziętym ze schroniska.

W trakcie spotkania organizowane były konkurencje zręcznościowe, w których brała udział także pięcioboistka. Młodzież mogła zadawać pytania. Na zakończenie każdy uczestnik dostał w nagrodę bombkę z autografem Oktawii. Po spotkaniu olimpijka chętnie pozowała z uczniami do selfies.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama