Nowy numer 2/2021 Archiwum

Pytania o wiarę

Wzorem lat ubiegłych, pasterz diecezji bp Andrzej F. Dziuba skierował życzenia świąteczne do naszych Czytelników wraz z pasterskim błogosławieństwem.

Drodzy Czytelnicy „Gościa Łowickiego”,

Narodzenie Jezusa Chrystusa, Boga Człowieka, między nami to wielka tajemnica miłości Boga do ludzi i świata oraz jednocześnie Bożego Macierzyństwa Maryi z Nazaretu. Oto bowiem, „gdy jednak nadeszła pełnia czasów, zesłał Bóg Syna swego, zrodzonego z Niewiasty, zrodzonego pod Prawem (...), abyśmy mogli otrzymać przybrane synostwo” (Ga 4,4-5). To zrodziła się szczególna nasza, chrzcielna bliskość z Jezusem, naszym Bogiem i Panem. Staliśmy się dziećmi Bożymi, pielgrzymami ziemi, wezwanymi do pełni człowieczeństwa w Chrystusie.

W tych dniach - tak uroczyście - wszyscy dziękujemy za ten zbawczy betlejemski dar Jezusa z Nazaretu i jednocześnie wypełnienie wszystkich tajemnic zbawczych Starego i Nowego Przymierza. Oto właśnie „Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas” (J 1,14). Tak rozpoczęła się i zarazem spełniła - dla ludzi i dla świata - największa nadzieja, która ciągle trwa i jest ofiarowana każdego dnia, każdemu z nas. Przecież „tak Bóg umiłował świat, że dał swojego Syna Jednorodzonego; każdy, kto w Niego wierzy, ma życie wieczne” (J 3,16). Przy tym niezwykłym darze łaski warto - z pokorą i onieśmieleniem - pytać się o własną wiarę, nadzieję i miłość, o ich żywotność i ewangelizacyjne świadectwo, którego świat współczesny tak bardzo potrzebuje, wręcz z tęsknotą na nie czeka.

Niech piękne tajemnice betlejemskiego żłóbka napełniają nasze serca i jednocześnie staną się dla wszystkich Czytelników „Gościa Łowickiego”, naszych rodzin i bliskich, wzajemnym obdarowaniem i szczerym życzeniem. Przyjmijmy ten dar jak pasterze i Mędrcy, jak przyjmują dotychczasowe dzieje ludzkości. Niech każdy doświadczy ciepła tych dni i wielkości przeżywanych tajemnic miłości. Pragniemy upraszać wspólnie upragniony dar pokoju i jedności, wzajemnej miłości i przebaczenia, spełnienia nadziei ku przemianie życia osobistego i społecznego, aby było ono bardziej godne i dostatnie.

Na czas przeżywania tajemnic Bożego Narodzenia, spotkań rodzinnych i miłości do Jezusa Chrystusa - przez cały nadchodzący rok 2018 - przyjmijcie dar pasterskiego błogosławieństwa: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

bp Andrzej F. Dziuba

Wszelkich łask od nowo narodzonego Jezusa życzy także redakcja „Gościa Łowickiego”. Niech Ten, który stał się człowiekiem, zamieszka w Waszych domach. I niech stanie się Dawcą miłości, szczęścia i pokoju.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama