Nowy numer 22/2020 Archiwum

Pierwszy raz w Żyrardowie i Łęczycy

W sobotę 6 stycznia w ponad 600 miejscowościach w Polsce i na świecie przejdą orszaki Trzech Króli. Miejsca przemarszu na orszakowej mapie rozsiane są również na terenie diecezji łowickiej.

Po raz pierwszy barwny pochód przejdzie przez Żyrardów. Razem z mieszkańcami miasta szedł będzie ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba. Orszak wyruszy o 10.15 sprzed kościoła parafii Wniebowstąpienia Pańskiego. Trasa będzie wiodła ulicami: Żeromskiego, Limanowskiego, Kościelną, Mireckiego, Narutowicza i zakończy się przed kościołem parafii Matki Bożej Pocieszenia. Po zakończeniu pochodu Mędrców bp Dziuba będzie przewodniczył Mszy św. w tej świątyni.

Także po raz pierwszy orszak przejdzie ulicami Łęczycy. Wymarsz przewidziano po Mszy św. w kościele św. Andrzeja, która rozpocznie się o 12.00. Trasa będzie wiodła ulicami Kościelną, Jana Pawła II, Kilińskiego do świątyni ojców bernardynów.

Sprawdzone trasy mają już organizatorzy tegorocznych orszaków w Kutnie, Rawie Mazowieckiej, Łowiczu, Sochaczewie, Szymanowie, Głownie, Mąkolicach, Wiskitkach, Białej Rawskiej oraz Brochowie. Tam przemarsze odbywały się także w poprzednich latach. W rawskim orszaku swój udział zapowiedział bp Wojciech Osial, biskup pomocniczy diecezji łowickiej, który przed wymarszem odprawi o 12.00 Mszę św. w kaplicy parafii Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama