Nowy numer 22/2020 Archiwum

Bądźcie zawsze autentyczni

Rawscy skauci podczas spotkania opłatkowego modlili się, składali sobie życzenia i śpiewali małemu Jezusowi.

Spotkanie opłatkowe Zawiszaków rozpoczęła uroczysta Msza św. w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP. Mszy św. przewodniczył i słowo Boże wygłosił ks. Paweł Olszewski, duszpasterz rawskich skautów. Nawiązując do pierwszego czytania, kapłan zachęcał zebranych do tego, aby w swoim życiu byli zawsze autentyczni, by mieli ideały i by postępowali zgodnie z tym, co wybrali.

Po Mszy św. Zawiszacy przenieśli się do sali w Starostwie Powiatowym, gdzie odbyło się spotkanie opłatkowe. Uczestniczyli w nim skauci ze szczepów sługi Bożego o. Bernarda Kryszkiewicza i bł. Franciszki Siedliskiej, a także ich rodzice i zaproszeni goście, wśród których byli: Dariusz Misztal, burmistrz Rawy Mazowieckiej, ks. Zbigniew Kaliński, poprzedni duszpasterz, a także zaprzyjaźnieni harcerze z ZHP w Inowłodzu.

Podczas spotkania dzielono się opłatkiem i śpiewano kolędy. Zawiszacy zadbali także o poczęstunek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama