Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Serwis internetowy Gościa Łowickiego

Łowicki

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • ARCHIWUM
  • GALERIE
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Liturgia
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • KURIA
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI
    • PARAFIE

Najnowsze Wydania

  • GN 28/2025
    GN 28/2025 Dokument:(9337843,Egocentryzm i poświęcenie)
  • Historia Kościoła (10) 04/2025
    Historia Kościoła (10) 04/2025 Dokument:(9291754,Bóg historii nieoczywistych. Edytorial nowego wydania „Historii Kościoła”)
  • Gość Extra 2/2025 (12)
    Gość Extra 2/2025 (12) Dokument:(9271942,Oczy Serca)
  • GN 26/2025
    GN 26/2025 Dokument:(9321844,Drużyna Augustyna )
  • GN 27/2025
    GN 27/2025 Dokument:(9330207,Ideologie systemowe )
lowicz.gosc.pl → Wiadomości z diecezji łowickiej → Zabawa bez wspomagaczy

Zabawa bez wspomagaczy przejdź do galerii

W Łowiczu odbył się Chrześcijański Bal Młodzieżowy. To kolejne wydarzenie, które łączy młodych diecezji łowickiej. Pomysłodawcą i głównym organizatorem balu jest ks. Jacek Zieliński, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Sporym zainteresowaniem cieszyło się pozowanie do pamiątkowych zdjęć przy fotościance  
Sporym zainteresowaniem cieszyło się pozowanie do pamiątkowych zdjęć przy fotościance
Magdalena Gorożankin /Foto Gość

Bal rozpoczął się wieczorną Eucharystią 6 stycznia w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Korabce. Po wspólnej modlitwie prawie 100 osób tanecznym krokiem przeszło do parafialnej sali, gdzie już czekali na nich wodzireje. Młodzież m.in. z Łowicza, Skierniewic, Rawy Mazowieckiej, Sochaczewa bawiła się w rytm muzyki nie tylko chrześcijańskiej. Parafialna sala zamieniła się w prawdziwy parkiet. Wszyscy, którzy przybyli, ubrani byli odświętnie.

- Gdy dowiedziałam się o balu, od razu postanowiłam, że będę. Nie wyobrażam sobie, że mogłabym w innym towarzystwie spędzić ten czas. Wszyscy świetnie się bawimy i to pokazuje, że potrafimy to robić świetnie bez wspomagaczy - mówi Katarzyna Gala. - Jeżeli ta impreza wpisałaby się na stałe w kalendarz wydarzeń diecezjalnych, z pewnością i ja wpiszę ją do swojego terminarza. Kolejny raz pokazujemy, że możemy razem modlić się, ale także szaleć na parkiecie - dodaje Jarek Dzikowski.

Głównym pomysłodawcą i organizatorem balu jest ks. Zieliński. Z pomocą przyszli także księża Tomasz Stępniak, Kamil Goc, Paweł Olszewski, którzy są koordynatorami rejonowymi duszpasterstwa młodzieży. - Pomysł zrodził się w październiku. Po wrześniowym koncercie i uwielbieniu, podczas którego młodzi naszej diecezji pokazali, że chcą nadal się formować, spotykać, razem działać, pomyśleliśmy, że dobrze by było, gdyby takie akcje nie były jednorazowe. Braliśmy też pod uwagę, że chcieliby się spotkać nie tylko na modlitwie. Karnawał jest odpowiednim czasem, by mogli zintegrować się właśnie w taki sposób - mówi ks. Zieliński. - Wdzięczny jestem parafianom, którzy bez wahania zgodzili się pomóc w kwestii przygotowania posiłków, zapewnienia ochrony i wielu innych rzeczy, których sam nie byłbym w stanie przygotować - dodaje ks. Jacek.

« ‹ 1 › »
Chrześcijański Bal Młodzieżowy

Foto Gość DODANE 07.01.2018 AKTUALIZACJA 08.01.2018

Chrześcijański Bal Młodzieżowy

​Młodzież diecezji łowickiej wraz z księżmi, siostrami zakonnymi bawiła się 6 stycznia w sali parafii MB Nieustającej Pomocy w Łowiczu. Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. Podczas balu nie zabrakło muzyki chrześcijańskiej. Zabawa skończyła się po północy.  
oceń artykuł Pobieranie..

Magdalena Gorożankin

|

GOSC.PL

publikacja 07.01.2018 23:11

0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • CHRZEŚCIJAŃSKI BAL MŁODZIEŻOWY
  • DIECEZJA ŁOWICKA
  • ŁOWICZ

Polecane w subskrypcji

  • Kard. Ryś dla „Historii Kościoła”: Oficjalne nauczanie Kościoła nigdy nie było antysemickie
    • Historia Kościoła
    • Rozmowa Jacka Dziedziny
    Kard. Ryś dla „Historii Kościoła”: Oficjalne nauczanie Kościoła nigdy nie było antysemickie
  • Sąd Najwyższy USA potwierdza: prawo rodziców do wychowania religijnego dzieci obowiązuje również w szkołach publicznych
    • Świat
    • Franciszek Kucharczak
    Sąd Najwyższy USA potwierdza: prawo rodziców do wychowania religijnego dzieci obowiązuje również w szkołach publicznych
  • Od plemion Irokezów do olimpiady. Lacrosse – szybki sport z długą historią
    • Sport
    • Piotr Sacha
    Od plemion Irokezów do olimpiady. Lacrosse – szybki sport z długą historią
  • Z kosmosu do kieszeni. Jak kosmiczne technologie zmieniły nasz świat
    • nauka
    • Karol Białkowski
    Z kosmosu do kieszeni. Jak kosmiczne technologie zmieniły nasz świat
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X