Kolędowe wzruszenia

W parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Mszczonowie uczestnicy zajęć umuzykalniających, odbywających się w Izbie Pamięci Rodziny Maklakiewiczów, śpiewali kolędy. Dwie wykonał także aktor Sylwester Maciejewski.

Koncert rozpoczęli prowadzący go już tradycyjnie przedstawiciele Mszczonowskiego Stowarzyszenia Historycznego - Barbara Gryglewska i Piotr Dymecki. Po nich przy kościelnej mównicy pojawił się S. Maciejewski. Pochodzący z Mszczonowa artysta opowiedział o świętach Bożego Narodzenia, które pamięta ze swojego dzieciństwa. Opowiadane anegdoty i historie były związane z miejscem jego narodzin. Gość nie krył sentymentu związanego z miastem, w którym jako dziecko uczył się i wychowywał. Aktor zaśpiewał także dla publiczności dwie kolędy. Pierwszą z nich wykonywał niegdyś podczas egzaminu w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie. Druga pochodziła z filmu "Miś", a autorem jej tekstu był Stanisław Tym.

Przed wiernymi wystąpili także uczniowie bezpłatnych zajęć umuzykalniających, które GCI prowadzi w izbie. Uczniowie wysłuchali najbardziej znanych kolęd, takich, jak "Cicha noc", "Przybieżeli do Betlejem" czy "Jezus malusieńki", ale też tradycyjnej, świątecznej melodii walijskiej. Muzyków przygotowali instruktorzy zajęć: Ludmiła Drobot-Kierzkowska, Dagmara Bednarek, Tomasz Ziułek, Marcin Fibich, Dariusz Kołtuniak i Daniel Strojczyk.

Największe wrażenie na publiczności zrobiły wykonania najmłodszych artystów, którzy pokonali tremę i zaprezentowali przed widownią swoje umiejętności gry i śpiewu. Dla większości z nich był to pierwszy tego typu występ. Na zakończenie uczestnicy zajęć otrzymali pamiątkowe dyplomy, a następnie wraz ze swoimi nauczycielami i gościem specjalnym ustawili się do pamiątkowej fotografii.

Sylwester Maciejewski w Mszczonowie zaśpiewał dwie kolędy   Sylwester Maciejewski w Mszczonowie zaśpiewał dwie kolędy
Jarosław Pięcek /GCI

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..