Przeprowadzka po 22 latach

Osoby niepełnosprawne w Skierniewicach mają komfortowe warunki do nauki, pracy i rehabilitacji.

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Skierniewicach mają nową siedzibę. Obiekt powstał przy ulicy Nowobielańskiej w sąsiedztwie Domu Pomocy Społecznej. Parterowy przestronny budynek jest w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Szerokie korytarze, stołówka, duże wygodne pracownie, sala rehabilitacyjna i szatnie - to wszystko sprawia, że codzienność uczestników warsztatów stała się lepsza. Obok budynku jest siłownia zewnętrzna i boisko,  m.in. do gry w bule, a także wiata rekreacyjna.

Nowo otwarty obiekt to spełnienie marzeń wielu osób, zarówno niepełnosprawnych, jak i ich opiekunów, i rodzin. W poprzedniej siedzibie, mającej przecież służyć ludziom z ograniczoną sprawnością ruchową, schody uniemożliwiały korzystanie ze wszystkich pomieszczeń i pracowni. Przez 22 lata funkcjonowali w budynku przy ulicy Waryńskiego, każdego roku zastanawiając się czy zdołają przetrwać kolejny. Czy dach nie zacznie przeciekać i czy prąd będzie działał. Te problemy już za nimi.

 Boże Narodzenie jest wtedy, kiedy uśmiechamy się do siebie i sobie pomagamy. Ile razy jesteśmy dla siebie dobrzy, tyle razy Bóg rodzi się wśród nas. Miłość to nie są słowa, to konkrety i taki konkret mamy tutaj, konkretny znak, że chcemy pomagać tym, którzy tej pomocy od nas potrzebują  mówił podczas uroczystości poświęcenia obiektu bp Wojciech Osial.

Inwestycja kosztowała  3,8 mln zł. Ratusz uzyskał na nią ponad 2,4 mln zł. dofinansowania z funduszy zewnętrznych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..