Nowy numer 22/2020 Archiwum

Opłatek jedności

Młodzież rawskiego "Katolika" podzieliła się opłatkiem i śpiewała kolędy z bp. Wojciechem Osialem. Spotkanie rozpoczęło się Mszą św.

Dla nauczycieli i uczniów Katolickiego Publicznego Liceum Ogólnokształcącego im. św. Jana Pawła II w Rawie Mazowieckiej 14 stycznia był dniem wyjątkowym. Biskup pomocniczy zaszczycił swoją obecnością szkołę i parafię Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, by z uczniami podzielić się opłatkiem i zaśpiewać kolędy. Spotkanie rozpoczęło się Mszą św., której przewodniczył i homilię wygłosił bp Osial. Kaznodzieja w homilii podkreślił, że czasem w natłoku małych codziennych spraw zapominamy o najważniejszym - o miłości, dobroci, Bogu.

Po Mszy św. młodzież liceum zaprosiła wiernych i gości na przygotowane przez siebie jasełka o wierze, nadziei i miłości, a także o słowie, które przemieniło się w Ciało, a potem znów stało się Słowem - żywym dziś w ufnych sercach.

Kilka razy w murach kaplicy wybrzmiała wspólna kolęda. Zgodnie z tradycją, obecni połamali się opłatkiem, dając wyraz miłości i pojednania. Na koniec, by przypieczętować jedność, którą uczniowie, rodzice i nauczyciele stworzyli w kościele, wszyscy udali się do budynku szkoły na poczęstunek, któremu towarzyszyła rodzinna atmosfera.

W kaplicy podzielono się opłatkiem   W kaplicy podzielono się opłatkiem
Archiwum parafii Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Rawie
Ostatnim punktem był wspólny poczestunek   Ostatnim punktem był wspólny poczestunek
Archiwum parafii Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Rawie

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama