Nowy numer 23/2020 Archiwum

Nowe radiowozy

Takiego samochodu skierniewicka policja jeszcze nie miała. Nieoznakowane BMW 330i xDrive o mocy 245 KM i przyśpieszeniu 5,8 s do 100 km/h trafiło w ostatnim czasie do Wydziału Ruchu Drogowego.

Samochód wyposażony jest w wideorejestrator. Komendant Miejski Policji Tomasz Jarzyna podkreśla, że auto patrolować będzie nie tylko ulice miasta, ale także Autostradę A 2, czy trasę S 8.

- Mam nadzieję,  że ten sprzęt będzie skutecznie służył do walki z piratami drogowymi, dzięki temu, że jest wyposażony w wideorejestrator, który rejestruje wykroczenia popełniane przez innych użytkowników dróg. Chodzi nie tylko o to, by szybko jeździć, ale by skutecznie wykorzystywać go również na terenie miasta - mówi Tomasz Jarzyna.

BMW kupione zostało w ramach projektu "Bezpiecznie na drogach". Kluczyki do samochodu przekazał komendant wojewódzki policji Andrzej Łapiński. To nie jedyny nowy pojazd na wyposażeniu komendy w Skierniewicach. Do wydziału ruchu drogowego trafił również Opel Astra, natomiast policjantom z wydziału kryminalnego służyć będzie  nowa nieoznakowana Kia Ceed.

Wiceprezydent Eugeniusz Góraj podkreślił, że nowe samochody mają służyć poprawie bezpieczeństwa mieszkańców. Dlatego też rada miasta zadecydowała o dofinansowaniu ich zakupu kwotą 70 tysięcy złotych.

Poświęcenia nowych aut dokonał ksiądz Piotr Sapiński, który przekazał również korzystającym z nich funkcjonariuszom różańce.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama