Nowy numer 22/2020 Archiwum

Dofinansowanie dla przedsiębiorców

W starostwie powiatowym odbyło się podpisanie umów na dofinansowanie przedsięwzięć realizowanych w ramach inicjatywy Leader objętej Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Dotacje otrzymały osoby rozpoczynające działalność gospodarczą, a także przedsiębiorcy rozwijający już istniejące firmy. Dzięki dofinansowaniu w gminie Bolimów powstanie mobilny gabinet kosmetyczny oraz biuro projektowe. W Płyćwi rozpocznie działalność salon pielęgnacji i hotel dla psów, natomiast w Makowie powstanie restauracja. Po pieniądze sięgnęły również stowarzyszenia, wśród nich Szkółka Piłkarska Gminy Lipce Reymontowskie, a w Dolceku Ochotnicza Straż Pożarna, która zorganizuje wiejską świetlicę. Dofinansowanie na organizację cyklu spotkań i imprez pod hasłem Lato w gminie otrzymał również Maków. Uroczystość podpisywania umów zakończyła proces naborów wniosków przez Lokalną Grupą Działania Gniazdo, w wyniku którego na ten obszar z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego przekazane zostały środki w wysokości 1,8 mln zł.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama