GN 2/2021 Archiwum

Rozpoczęły się zapisy na ŚDM

Na spotkania z Ojcem świętym i młodzieżą z całego świata w Panamie trzeba jeszcze poczekać, ale decyzję o wyjeździe należy podjąć niebawem.

Organizowane po raz 34. ŚDM odbędą się w dniach 22-27 stycznia 2019 r. w Panamie pod hasłem „Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa!” Podobnie jak miało to miejsce w poprzednich latach poprzedzą je Dni w Diecezjach, zaplanowane w terminie 17-21 stycznia na terenie Panamy, Kostaryki i Nikaragui.

Z wstępnych szacunków wynika, że z Polski w spotkaniu uczestniczyć będzie grupa licząca ok. 2-3 tysięcy osób. Wydarzenia centralne odbywać się będą na ogromnym deptaku w stolicy, na którym może pomieścić się około miliona pielgrzymów.

Szacowany koszt wyjazdu to 6-8 tysięcy złotych, który w dużej mierze podyktowany jest ceną biletów. Co warto podkreślić kontakt w sprawie ŚDM Panama 2019 odbywać się będzie tylko przez centra diecezjalne. W diecezji łowickiej osobą odpowiedzialną jest ks. Tomasz Wójcik, który w ŚDM będzie uczestniczył po raz 8.  – Jest to dla mnie zawsze niezwykłe świadectwo wiary. Ludzie młodzi mają szczególny dar, którym jest autentyczne pragnienie spotkania z Bogiem. Zawsze z tych spotkań wracam umocniony – zdradza ks. Tomasz Wójcik.

Zgłoszeń grup z parafii lub indywidualnych można dokonywać drogą mailową tow33@vp.pl. Więcej informacji na stronach:  www.kierunekpanama.pl; www.diecezja.lowicz.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama