Nowy numer 08/2024 Archiwum

Sukces po łowicku

W Niepokalanowie odbył się XVIII Ogólnopolski Festiwalu Kolęd i Pastorałek "Nasze wieczne kolędowanie". W tym roku jury przyznało 5 głównych nagród, z czego 2 powędrowały do Łowicza.

To jeden z najtrudniejszych tematycznych festiwali w Polsce. Przesłuchania odbywają się bowiem bez podziału na kategorie wiekowe. Jury stoi więc przed niełatwym zadaniem, oceniając występy młodych wykonawców i doświadczonych dorosłych muzyków.

Komisja konkursowa w składzie: Magdalena Ptaszyńska, Krystyna Majksner-Krzywicka, Janusz Frychel, Zbigniew Murawski, podjęła decyzję o przyznaniu 5 równorzędnych głównych nagród.

Otrzymali je: Tercet Wokalny z Młodzieżowego Domu Kultury w Kutnie w składzie: Lena Klembalska, Aleksander Klembalski i Alicja Jaciubek, zespół Święte Kwiaty Fasoli w składzie: Magdalena Grochowska, Paweł Świątek, Michał Kwiatkowski i Marceli Kuran, występująca solo Agata Ciesielska z Łowicza, również solistka - Klaudia Borejko ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Łukowie i zespół poŁOWICZni w składzie: Weronika Mońka, Szymon Mońka, Michał Czapnik, Artur Siejka oraz Dominik Domińczak.

Jak wskazuje nazwa, poŁOWICZni muzycy związani są z Łowiczem i regionem łowickim. To młoda kapela grająca muzykę ludową. Do sukcesu zespołu przyczyniła się wokalistka Ewa Smerecka, która gościnnie wystąpiła z nim na festiwalu. Jest również nauczycielką śpiewu 9-letniej Agaty Ciesielskiej. Tak więc dla E. Smereckiej impreza zakończyłz się podwójnym sukcesem. Warto podkreślić, że reprezentanci Łowicza wystąpili w barwnych strojach ludowych.

Festiwal odbył się w ostatni weekend stycznia. Jego organizatorem jest Teresiński Ośrodek Kultury. Przesłuchania i koncert laureatów odbyły się na terenie klasztoru franciszkanów w Niepokalanowie w sali św. Bonawentury. Zaprezentowało się 59 solistów i zespołów. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy