Nowy numer 08/2024 Archiwum

W świecie wąskich torów

Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie zaprasza na ferie w kolejowym wydaniu. Zajęcia edukacyjno-warsztatowe zostały wzbogacone o dodatkowe atrakcje.

Odbywają się od wtorku do piątku i dotyczą historii kolejnictwa, a także dziejów Sochaczewa i ziemi sochaczewskiej. W ramach każdego ze spotkań aranżowana jest część dydaktyczna, wzbogacona o elementy gier i zabaw, wśród których wyróżnić należy kolejowe kolorowanki, rebusy, krzyżówki, a nawet budowanie zamków z klocków.

Następnym punktem zajęć jest spacer po skansenie, w trakcie którego uczestnicy oglądają największą kolekcją taboru wąskotorowego w Europie. Na finał zajęć - dla chętnych i w ramach dodatkowej atrakcji - istnieje możliwość rozpalenia ogniska. Dzięki temu będzie można ogrzać się w klimatycznym otoczeniu zabytkowych wagonów i lokomotyw, a w przypadku posiadania własnego prowiantu również usmażyć kiełbaskę.

Muzeum organizuje także dodatkowe specjalne czterogodzinne zajęcia pod nazwą "Dzień w świecie wąskich torów". W ich trakcie prezentowany jest w przystępnej formie tabor wąskotorowy zgromadzony w Sochaczewie, dzieje kolejnictwa, zagadnienia związane z bezpieczeństwem na kolei oraz ekologią i pobliską Puszczą Kampinoską. Zajęcia prowadzone są w zabytkowym, ale ogrzewanym wagonie osobowym, sali edukacyjnej oraz na terenie skansenu, gdzie m.in. prowadzona jest gra terenowa oraz rozpalane jest ognisko.

Dodatkową atrakcją, która urozmaica tegoroczne "Ferie z Wąskotorówką" jest nowa makieta kolejowa. Prezentowana jest od 16 stycznia, a więc oglądały ją dzieci z woj. mazowieckiego, gdzie skończyły się już ferie. Muzeum swą ofertę kieruje także dla uczniów woj. łódzkiego, którzy cieszą się teraz z przerwy zimowej. Szczegóły TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy