Nowy numer 47/2019 Archiwum

Mistrzynie życia

Zgodnie z tradycją, także w tym roku w ramach naszej akcji ewangelizacyjnej "Rośnij z Gościem" pragniemy zaprosić wszystkie niewiasty na V Diecezjalny Dzień Kobiet. Tym razem do znanego już hasła dopisaliśmy kolejne zdanie: "Jestem Kobietą - Lubię to! - Mistrzynie życia".

W centrum naszego spotkania zaplanowaliśmy uroczystą Mszę św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja F. Dziuby. Podczas Eucharystii podziękujemy Bogu za dary, jakimi nas obdarzył, odmawiając Litanię Chwały. Po raz pierwszy (w kościele) wręczymy także statuetki Anioła Dobroci. Otrzymają go firmy, osoby, które niemal od początku wspierają nasze spotkania.

Zapraszając na V edycję DDK, mamy do naszych uczestniczek gorącą prośbę, aby - jadąc na nasze spotkanie - zabrały ze sobą, obok kawałka ciasta, także prezent (nowy) dla domu samotnej matki. Nasze dary (śliniaki, ubranka, pieluchy, smoczki, zabawki itp.) przekażemy s. Teresie Pawlak, albertynce, która podczas spotkania podzieli się z nami świadectwem wiary i opowie o pracy z samotnymi matkami i kobietami wychodzącymi z bezdomności. Przywożąc swoje dary, wszystkie włączymy się w akcję dobroczynną. W ten sposób nasze spotkanie przyniesie także konkretne, wymierne dobro.

Wspominając to, co było, mamy serca pełne wdzięczności. Z roku na rok nasza akcja rozrasta się. Poszerza się także grono organizatorów, partnerów, sponsorów i wolontariuszy. Część z nich, jak choćby miasto Skierniewice, jest z nami od pierwszej edycji, partycypując w kosztach wynajmu sali. Inne, mimo iż krócej, przyczyniają się do tego, żeby DDK miało swoje stałe punkty, oprawę, klimat. Nie inaczej jest i w tym roku. Dzięki UM Rawa Mazowiecka przybyłe kobiety otrzymają kolejny dokument Jana Pawła II. UM Kutno, z którego przybywa Królowa Róż, zadba o kwiaty dla pań. Przybycie wokalisty Jerzego Filara sfinansuje UM Żyrardów. Drobne ekoupominki przygotuje także UM Głowno. Pomocy udzieliła nam też gmina Jaktorów.

Cieszymy się także z powiększającego się grona organizatorów. W tym roku są nimi, obok naszej redakcji: siostry apostolinki i trzy skierniewickie parafie - św. Jakuba Apostoła, Niepokalanego Serca NMP oraz św. Stanisława BM. Przedsięwzięcie jest możliwe dzięki licznym sponsorom, z których część (Edyta Sukiennik, właścicielka Aptek św. Stanisława, Ewa Zakrzewska z TPU Twój Punkt Ubezpieczeń i Aneta Grzegorzewska ze sklepu internetowego takiswiety.pl) włączyły się także w organizację. Finansowego wsparcia udzieliły nam: Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowe BUDOKAN L.D. Czesław Dobrzyński (sponsor głównego prezentu-niespodzianki) EL-IN Sp. z o.o., MIRBUD SA, EMKA SA, EMKA TRANS, skierniewicka Przychodnia "Kopernik", Krzysztof i Sebastian Ziombscy, rzeczoznawcy w dziedzinie kominiarstwa, FOKS - Usługi Ogólnobudowlane Dariusz Foks, Biuro Reklamy "Bunny Print".

Między Łodzią a Warszawą słychać było o nas dzięki katolickiej rozgłośni - Radiu Victoria, które jest naszym partnerem medialnym.

Od wtorku na naszej stronie internetowej, a także na Facebooku będziemy nie tylko zapraszać na nasze spotkanie, ale także prezentować partnerów, publikować wspomnienia uczestniczek. Niespodzianką będą konkursy z nagrodami, które odebrać będzie można podczas V DDK.

Bądźcie z nami! Dzielcie się wspomnieniami, zapraszajcie swoje koleżanki. I myślcie, czym możecie obdarować dzieci z domu samotnej matki. Na każdą z Was czekamy z wielką radością!

Program V Diecezjalnego Dnia Kobiet, 3 marca 2018 roku

8.30-9.00 - przyjazd uczestniczek do "Maratonu", ul. Sobieskiego 20, Skierniewice,
9.00-10.30 - powitanie i wykład ks. Pawła Śmigla,
10.30-11.30 - koncert Jerzego Filara,
11.30-12.30 - wykład Małgorzaty Nawrockiej,
12.30-13.30 - przerwa na kawę, ciasto, zupę,
13.30-14.15 - świadectwo s. Teresy Pawlak,
14.15-15.00 - rozdanie prezentów, kwiatów,
15.30 - Msza św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja F. Dziuby. Litania Chwały i wręczenie statuetek w kościele św. Jakuba w Skierniewicach.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama