Mistrzynie życia

Zgodnie z tradycją, także w tym roku w ramach naszej akcji ewangelizacyjnej "Rośnij z Gościem" pragniemy zaprosić wszystkie niewiasty na V Diecezjalny Dzień Kobiet. Tym razem do znanego już hasła dopisaliśmy kolejne zdanie: "Jestem Kobietą - Lubię to! - Mistrzynie życia".

W tym roku podczas V edycji DDK w czasie wykładów i świadectw chcemy wspólnie podjąć refleksję nad wychowaniem i samowychowaniem, a także nad rolą kobiety w rodzinie i społeczeństwie. Kobieta bowiem jest tą, która przekazuje wiarę, uczy miłości i kształtuje całe pokolenia.

Podejmując refleksję nad wychowaniem, ukażemy je jako szlachetną sztukę, która służy człowiekowi w osiąganiu wewnętrznej integracji i przekraczaniu własnych ograniczeń poprzez realizowanie i doświadczanie ludzkich wartości. Jak podkreślał św. Jan Paweł II, "w wychowaniu chodzi głównie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem - o to, ażeby bardziej »był«, a nie tylko więcej »miał«, ażeby poprzez wszystko, co »ma«, co »posiada«, umiał bardziej i pełniej być człowiekiem, to znaczy być nie tylko z drugimi, ale i dla drugich".

Wiele miejsca poświęcimy wychowaniu, pochylimy się nad tym, czego możemy się od siebie uczyć, co rozwijać, jakie dary pielęgnować i nad czym czuwać. Na nowo zatrzymamy się nad słowami wypowiedzianymi podczas I DDK przez dr Marię Rogaczewską, która przekonywała nas, że istnieje kobieca twarz odwagi, wiary, męstwa, duchowości i mistrzostwa. Zastanowimy się też nad tym, w jaki sposób darami, talentami, umiejętnościami możemy się dzielić. Pomoże nam w tym ks. Paweł Śmigiel, teolog i terapeuta, duszpasterz trzeźwości diecezji włocławskiej, który podpowie nam, jak pracować nad sobą, jak kształtować dojrzałą postawę wobec życia i budować trwałe relacje. O mocy słowa, wypowiadanego i pisanego, które ma wielki wpływ na serce i myśli kobiety, opowie także Małgorzata Nawrocka, pisarka, poetka, autorka ponad 50 książek dla dzieci i młodzieży. Pani Małgorzata podczas wykładu opowie też o mocy słowa Bożego.

Podobnie, jak w latach ubiegłych, na przybyłe do Skierniewic niewiasty czekać będzie wiele niespodzianek, prezentów i atrakcji. Jedną z nich będzie koncert Jerzego Filara, wokalisty, kompozytora, wykonawcy utworów z nurtu piosenki poetyckiej, współtwórcy grupy Nasza Basia Kochana. Na tym jednak nie koniec. Jak przystało na Dzień Kobiet, także i w tym roku dla pań przygotowaliśmy prezenty.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..