Nowy numer 41/2019 Archiwum

Kierunek Panama

W diecezji rozpoczęły się zapisy na Światowe Dni Młodzieży. Choć do spotkania z Ojcem Świętym i młodzieżą z całego świata został jeszcze rok, decyzję o wyjeździe trzeba podjąć niebawem.

Organizowane po raz 34. ŚDM odbywać się będą od 22 do 27 stycznia 2019 r. w Panamie pod hasłem: „Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa!”. Podobnie, jak miało to miejsce w poprzednich latach, poprzedzą je Dni w Diecezjach, zaplanowane w terminie 17–21 stycznia na terenie Panamy, Kostaryki i Nikaragui. Panama to malutkie państwo, w którym mieszka niespełna 4 mln ludzi, z tego aż 2 mln w stolicy kraju. Istnieje tam tylko jedna archidiecezja, przewodzi jej jedyny w Panamie kardynał. W kraju zlokalizowanych jest ok. 200 parafii, w których prężnie działają osoby świeckie. Tamtejszy Kościół jest młody, żywy i otwarty.

Możliwość goszczenia młodych z całego świata jest dla Panamczyków niezwykle ważnym i radosnym wydarzeniem. Z wstępnych szacunków wynika, że z Polski w spotkaniu uczestniczyć będzie ok. 2–3 tys. osób. Wydarzenia centralne odbywać się będą na ogromnym deptaku w stolicy, na którym może pomieścić się około miliona pielgrzymów. Szacowany koszt wyjazdu to 6–8 tys. zł, który w dużej mierze podyktowany jest ceną biletów lotniczych. Kontakt w sprawie ŚDM Panama 2019 można uzyskać tylko przez centra diecezjalne. W diecezji łowickiej osobą odpowiedzialną jest ks. Tomasz Wójcik.

– W ŚDM będę uczestniczył po raz 8. – mówi ks. T. Wójcik. – Jest to dla mnie zawsze niezwykłe świadectwo wiary. Ludzie młodzi mają szczególny dar, którym jest autentyczne pragnienie spotkania z Bogiem. Zawsze z tych spotkań wracam umocniony – dodaje.

Zgłoszeń grup z parafii lub indywidualnych można dokonywać drogą mailową tow33@vp.pl. Więcej informacji można znaleźć na stronach: www.kierunekpanama.pl; www.diecezja.lowicz.pl; a także na lowicz.gosc.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL