Nowy numer 22/2020 Archiwum

Za i z chorymi

W Światowym Dniu Chorego w rawskim szpitalu Świętego Ducha ks. dziekan Bogumił Karp, w imieniu biskupa łowickiego, odprawił Mszę św. w intencji chorych.

Wspólnie z ks. Karpem Eucharystię koncelebrował o. Łukasz Nawotczyński, pasjonista, który jest kapelanem szpitala. W niedużej kaplicy kilku pacjentów oraz personel modlili się nie tylko za chorych, ale także o lepszą przyszłość rawskiego szpitala. W homilii o. Łukasz podkreślał, jak miejsce to jest ważne dla pacjentów i osób, które na co dzień im pomagają.

W tym samym duchu wypowiadał się także ks. Karp. - Trzeba zrobić wszystko, aby ocalić nasz szpital - apelował kapłan do decydentów. Rawski proboszcz prosił, by wsłuchali się w głos Ducha Świętego i zechcieli podjąć konieczne i właściwe decyzje. Obaj duchowni oraz zgromadzeni na liturgii wierni podkreślali, że nie można dopuścić, aby powiat rawski pozostał bez szpitala.

Zgromadzonym w kaplicy pacjentom oraz tym, którzy przebywali na oddziałach, został udzielony sakrament namaszczenia chorych. Ksiądz Karp odwiedził też najmłodszych pacjentów, obdarowując ich słodyczami.

Warto wspomnieć, że rawski szpital należy do najstarszych w Polsce. Został ufundowany w 1374 roku przez rawskiego mieszczanina Mikołaja Paczotka. Prowadzili go benedyktyni płoccy aż do 1823 roku. Potem został przekazany gminie ewangelickiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama