Nowy numer 43/2019 Archiwum

Wielkopostna kuźnia ducha

Młodzież z ZSP nr 2 RCKUiP w Łowiczu uczestniczyła w nabożeństwie Drogi Krzyżowej w łowickiej bazylice katedralnej.

Udział uczniów z placówki szkolnej na łowickim Blichu w nabożeństwach odprawianych w katedrze wynika ze współpracy duszpasterskiej i katechetycznej z parafią katedralną pw. Wniebowzięcia NMP, na terenie której znajduje się szkoła. Wpisuje się też w zamysł angażowania świeckich w życie Kościoła.

To już wieloletnia tradycja, że wychowankowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego w Łowiczu poprzez publiczną modlitwę podejmują pracę nad kształtowaniem swojego życia wewnętrznego. Dają tym samym świadectwo wiary, które jest owocem katechezy.

Podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej w pierwszy piątek Wielkiego Postu rozważania dotyczące męki i śmierci Chrystusa czytali uczniowie: Agata Fijołek, Dominika Kucińska, Krzysztof Kret, Paulina Nowak i Kamila Pryk. Towarzyszyli im szkolni katecheci - Piotr Sumiński (autor rozważań), Emila Adamowicz i ks. Radosław Sawicki, który przewodniczył tej pięknej modlitwie. W nabożeństwie wziął udział również bp Andrzej F. Dziuba, ordynariusz diecezji łowickiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama