Nowy numer 42/2019 Archiwum

Łowickie 500 plus

Nowy dodatek dla rodzin w Łowiczu. Dodatek ma uzupełnić lukę w regulacjach ogólnokrajowych. Z pomocy skorzystają rodzice samotnie wychowujący dzieci i mało zarabiający.

Rada Miejska w Łowiczu przyjęła uchwałę o ustanowieniu dodatku w wysokości 500 zł miesięcznie dla łowiczan aktywnych zawodowo, samotnie wychowujących dzieci.

W uzasadnieniu podano, że takie osoby, w przypadku gdy osiągają najniższe wynagrodzenie za pracę, nie spełniają często kryteriów do żadnego ze świadczeń rodzinnych.

Z inicjatywą wyszedł burmistrz miasta Krzysztof Jan Kaliński. Świadczenie nie będzie przysługiwało rodzicom, którzy otrzymują rządowy dodatek 500 plus lub środki z funduszu alimentacyjnego. Określono również kryterium dochodowe na poziomie 1,1 tys. zł na osobę w rodzinie.

Z danych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łowiczu wynika, że rodzin kwalifikujących się do otrzymania nowego dodatku jest ok. 10.

Sekretarz miasta Maria Więckowska przyznaje jednak, że ostatecznie może być ich więcej. Ile dokładnie, pokaże dopiero pierwszy rok działania programu. Miasto zarezerwowało w budżecie na ten cel 60 tys. zł.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

  • KarinaMalecka
    08.03.2018 15:06
    KarinaMalecka
    Uważam, że takie wsparcie jest konieczne. sama jeszcze nie mam dzieci, ale widze po koleżankach ile dopłata pomogła. warto inwestować w dzieci, to zaprocentuje. czytam sobie czasem historie na https://program500plus.org.pl/ tam widac, jak życie wielu rodzin się zmieniło dzięki dopłatach
    doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL