Nowy numer 42/2019 Archiwum

Tysiące biegaczy gotowych na start

Zbliża się VI edycja Biegu "Tropem wilczym", który upamiętnia żołnierzy wyklętych. Wydarzenie odbędzie się w ponad 300 miejscowościach, również w naszym regionie.

Bieg ma charakter masowy. Co roku odbywa się weekend, przypadający w okolicach 1 marca, gdy obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Główny organizator – Fundacja "Wolność i Demokracja" – spodziewa się udziału 70 tys. biegaczy.

Tegorocznej edycji patronują żołnierze zamordowani w więzieniu mokotowskim przez Urząd Bezpieczeństwa w czasie terroru stalinowskiego: Hieronim Dekutowski, Łukasz Ciepliński, Zbigniew Przybyszewski, Roman Groński, Szczepan Ścibior, Dionizy Sosnowski i Czesław Gałązka oraz Witold Pilecki. Ich podobizny znajdują się na koszulkach, w których będą biec uczestnicy.

Główny dystans – 1963 m – jest symboliczny, nawiązuje bowiem do roku śmierci ostatniego żołnierza wyklętego – Józefa Franczaka ps. "Lalek". W niektórych miejscach lokalni organizatorzy przygotowali też dłuższe dystanse dla wyczynowych biegaczy oraz krótsze – dla rodziców biegnących z dziećmi.

W naszym regionie biegi odbędą się w niedzielę 4 marca w Sochaczewie, Rawie Mazowieckiej, Żyrardowie, Bolimowie, Głownie, Spale i Piątku. Dzień wcześniej na trasę wyruszą biegacze w Łowiczu.

Szczegóły i zapisy na: tropemwilczym.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL