Nowy numer 42/2019 Archiwum

Pełna mobilizacja

Przygotowania do V Diecezjalnego Dnia Kobiet trwają nie tylko po stronie organizatorów. Także panie dbają o szerzenie wydarzenia.

Do V Diecezjalnego Dnia Kobiet pozostało 6 dni. To czas, w który wszystko dopinane jest na ostatni guzik. Jednak nie tylko organizatorzy dbają o dobre przygotowanie wydarzenia. W parafii Przemienienia Pańskiego w Międzyborowie w Środę Popielcową pojawił się kosz na prezenty dla Domu Samotnej Matki. Pomysłodawczynią była  Sylwia Maliszewska, która nieprzerwanie od 5 lat organizuje wyjazd z parafii na nasze wydarzenie.

– Mamy aktywny udział w tym wydarzeniu. Zawsze jedziemy dużą grupą, zawsze jakoś się wyróżniamy. Chcemy nadal brać w tym udział i swoją postawą je promować – mówi pani Sylwia. – Kiedy poznałam program tegorocznego Dnia Kobiet, od razu przyszła taka myśl, żeby włączyć w to parafię. Są panie, które z różnych powodów nie mogą jechać na spotkanie, a chciałyby pomóc, dać coś od siebie. Po konsultacji z księdzem ustaliliśmy, że do 2 marca będziemy zbierać rzeczy potrzebne do Domu Samotnej Matki – dodaje.

W inicjatywę włączone są nie tylko kobiety. Także panowie, całe rodziny zapełniają kosz. – Te dary to też forma jałmużny, do której jesteśmy zachęcani w Wielkim Poście – mówi ks. Rafał Woronowski, wikariusz parafii. – To, co na chwilę obecną znajduje się w koszu, to niewielka część tego, co zostało już przyniesione. Kaszki, pieluszki, ubranka – część rzeczy jest już przeniesiona, bo nie mieściła się w skrzyni. Parafianie zaangażowali się w to dzieło – dodaje ks. Rafał.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL