Nowy numer 42/2019 Archiwum

500 plus po łowicku

Rada Miejska przyjęła uchwałę o ustanowieniu dodatku w wysokości 500 zł miesięcznie dla łowiczan aktywnych zawodowo, samotnie wychowujących dzieci.

Dodatek ma uzupełnić lukę w regulacjach ogólnokrajowych. W uzasadnieniu podano, że takie osoby, w przypadku gdy osiągają najniższe wynagrodzenie za pracę, nie spełniają często kryteriów do żadnego ze świadczeń rodzinnych.

Pomoc nie będzie przysługiwała rodzicom, którzy otrzymują rządowy dodatek 500 plus lub pieniądze z funduszu alimentacyjnego. Określono również kryterium dochodowe na poziomie 1,1 tys. zł na osobę w rodzinie. Z danych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łowiczu wynika, że rodzin kwalifikujących się do otrzymania nowego dodatku jest ok. 10. Sekretarz miasta Maria Więckowska przyznaje jednak, że ostatecznie może być ich więcej. Ile dokładnie, pokaże dopiero pierwszy rok działania programu. Miasto zarezerwowało w budżecie na ten cel 60 tys. zł.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL